Ogłoszenia parafialne

św. Józef

15 marca 2020 r. - III Niedziela Wielkiego Postu

 1. W czwartek, 19 marca, przypada Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W naszej modlitwie polećmy św. Józefowi Kościół, rodziny i mężczyzn, którym św. Józef patronuje.
 2. W tym tygodniu będzie tylko jedno Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w piątek o godz. 16.00.
 3. Stosując się do rozporządzenia Ministra Zdrowia, iż w jednym miejscu nie może znajdować się więcej niż 50 osób, co dotyczy również obiektów sakralnych i sprawowanych w nich Mszy Św. i nabożeństw, od dziś w każdą niedzielę aż do odwołania wprowadzamy dodatkowe Msze św. o  godz. 15.00 i 18.30. Pierwszeństwo uczestniczenia w liturgii mają ci, którzy zamówili intencje na danej Mszy św. W przypadku pogrzebów o udział w liturgii prosimy tylko najbliższą rodzinę. 
 4. Do odwołania zawieszamy wszystkie spotkania grup parafialnych oraz dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i młodzieży bierzmowanej.
 5. Z uwagą wysłuchajmy dekretu Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego:

  W związku z rosnącym zagrożeniem rozprzestrzenienia się koronawirusa w Polsce, mając na względzie troskę o życie i zdrowie wiernych na terenie Diecezji Kieleckiej, udzielam dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca br. następującym wiernym: osobom w podeszłym wieku; osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.); dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę; oraz osobom, które czują obawę przed zarażeniem. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie polecam, aby osoby korzystające z niniejszej dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie oraz w duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez udział we Mszy Świętej transmitowanej za pośrednictwem radia, telewizji lub Internetu. Podpisał Jan Piotrowski, Biskup Kielecki.
 6. W zaistniałej sytuacji szerzącej się epidemii przenosimy Misje Parafialne na przyszły rok. Odwołujemy też Sakrament Bierzmowania z 2 kwietnia b.r. Nowy termin Bierzmowania wyznaczy ks. Biskup Andrzej Kaleta i wtedy poinformujemy o nim kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców. 
 7. W obecnej sytuacji biskupi polscy przypominają, że „tak jak szpitale leczą choroby ciała, tak kościoły służą m.in. leczeniu chorób ducha, dlatego jest niewyobrażalne, abyśmy nie modlili się w naszych kościołach”, w związku z tym nasz kościół parafialny pozostanie w najbliższych dniach otwarty poza liturgią, do modlitwy osobistej o wygaśnięcie epidemii, zdrowie dla chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego, a także dla wszystkich służb sanitarnych. Wejście do świątyni tylko głównymi drzwiami.
 8. Na prośbę Przewodniczącego Episkopatu Polski, abpa Stanisława Gądeckiego, każdego dnia o godz. 20.30 – bez udziału wiernych – kapłani i siostry zakonne będą odmawiali w naszym kościele parafialnym różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. W tym samym czasie wszyscy wierni proszeni są, aby w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami i osobami konsekrowanymi.  
 9. Wszystkim naszym Drogim Parafianom w nadchodzącym nowym tygodniu życzymy ufności w Opatrzność Bożą!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem