Ogłoszenia parafialne

Zwiastowanie Pańskie

22 marca 2020 r. - IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiejsza niedziela w tradycji kościoła nazywa się po łacinie „Laetare!”,  po polsku „Ciesz się!”. Słowo Boże wzywa nas dziś, abyśmy spojrzeli na Pana i od Niego zaczerpnęli radości, o którą w czasie pandemii nie jest łatwo. Gdy uwierzymy Ewangelii, że Bóg jest miłosiernym Ojcem, to obudzi się w naszych sercach pewność, że teraz jest przy nas, swoich dzieciach. Wszystkich kocha jednakowo, na zagubionych w życiu czeka z otwartymi miłosiernymi ramionami.
 2. W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W związku z nią wysłuchajmy słowa Biskupa Ordynariusza Jana, które do nas skierował:
  „Drodzy Diecezjanie wraz ze swoimi duszpasterzami, od 1998 r., w odpowiedzi na apel św. Jana Pawła II zawarty w encyklice Evangelium vitae, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzona jest w Kościele w Polsce jako Dzień Świętości Życia. Fiat Maryi, wypowiedziane w Nazarecie, było pełną wiary odpowiedzią na Bożą propozycję, że zostanie Matką Jezusa Chrystusa, Bożego Syna. Każde ludzkie życie jest darem Bożej miłości, który urzeczywistnia się poprzez współpracę Boga z człowiekiem. Bardzo serdecznie zachęcam wszystkich do modlitwy o ochronę każdego poczętego życia i troskę o jego duchowy i fizyczny rozwój. Niech nasza wspólna modlitwa w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godz. 20.30 złączy nas we wspólnotę, która kocha życie i pragnie dla niego Bożego błogosławieństwa. Niech Matka Najświętsza wyprasza wszystkim Boże błogosławieństwo, a szczególnie małżonkom oczekującym potomstwa i rodzinom naszej diecezji. Z darem błogosławieństwa i modlitwą. Wasz Biskup † Jan Piotrowski”
  W tym dniu możemy dokonać duchowej adopcji dziecka poczętego i zagrożonego aborcją. Ta adopcja polega na odmówieniu codziennie przez dziewięć miesięcy dziesiątka różańca i specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Informacje na temat duchowej adopcji dziecka poczętego oraz tekst modlitwy możemy znaleźć w Internecie.
 3. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej Będzie możliwa w wyznaczonym terminie tylko wtedy, jeśli dzieci wrócą do szkoły. Inaczej mówiąc, ostateczną decyzję o Pierwszej Komunii Świętej podejmiemy po Świętach Wielkanocnych.
 4. Ciągle obowiązuje nas zarządzenie, że podczas Mszy Świętej w niedzielę i dni powszednie, w kościele nie może być zgromadzone więcej niż 50 osób. Dotyczy to również pogrzebów, w czasie których niech będzie obecna przede wszystkim najbliższa  rodzina.
 5. W czasie Mszy Świętej zachowajmy odpowiedni odstęp między sobą. Podczas znaku pokoju nie podajmy sobie rąk. Komunię Świętą możemy przyjąć na rękę. Kapłani, z zachowaniem ostrożności, służą w konfesjonałach sakramentem pokuty i pojednania.
 6. Po Mszy Świętej porannej każdego dnia nasz kościół jest otwarty dla indywidualnej modlitwy wiernych. Kościół jest monitorowany i zaznaczone się miejsca których nie wolno przekraczać ze względu na włączony alarm.
 7. W każdą niedzielę aż do odwołania będą odprawiane dodatkowe Msze Święte o godz. 15:00 i 18:30.
  Księża i siostry zakonne codziennie w kościele o godz. 20:30 odmawiają Różaniec o ustanie pandemii. Prosimy wszystkich wiernych o łączenie się z nami przez modlitwę różańcową w swoich domach o godz. 20:30.
 8. Z powodu epidemii wielu naszych parafian korzysta z dyspensy od Mszy Świętych niedzielnych. Mając na uwadze ich dobro duchowe, chcemy umożliwić im wspólną modlitwę z wiernymi zgromadzonymi w naszym kościele. Dlatego informujemy o transmisjach Mszy Świętych i nabożeństw wielkopostnych za pośrednictwem profilu internetowego naszej parafii na Facebooku. W niedzielę transmitujemy Msze Św. o godz. 9.00, 12.00 i 17.00 oraz Gorzkie Żale o godz. 16.30. W środę – Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę Św. o godz. 17.00, a w piątek – Drogę Krzyżową o godz. 16.00 i Mszę Św. o godz. 17.00.
 9. W zakrystii możemy nabyć baranki wielkanocne z białej czekolady. Złożone przy tym ofiary będą przeznaczone na wakacje dla dzieci z ubogich rodzin.
 10. Również w zakrystii można kupić tygodnik „Niedziela”, który próbuje odpowiedzieć na pytanie „Co Pan Bóg chce nam powiedzieć przez pandemię, która dotknęła świat?”. Znajdziemy w nim m.in. artykuł na temat Komunii Świętej duchowej. Dla dzieci polecamy miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”. W koszykach przy wyjściu z kościoła znajdziemy biuletyn „Dzień Pański”.
 11. Wszystkim naszym Drogim Parafianom w nadchodzącym nowym tygodniu życzymy opieki Trójcy Przenajświętszej!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem