Ogłoszenia parafialne

29 marca 2020 r. - V Niedziela Wielkiego Postu

 1. W związku ze stanem epidemii we Mszach Świętych w niedzielę i dni powszednie oraz w czasie pogrzebów może uczestniczyć tylko 5 osób. Dlatego też prosimy drogich Parafian o zrozumienie, że na Eucharystii w kościele mogą praktycznie być tylko zamawiający intencję Mszy Świętej. Korzystając z dyspensy od uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej przeżywajmy ją za pośrednictwem środków masowego przekazu. Z naszego Kościoła transmitujemy przez Internet na Facebooku w niedzielę Msze Święte o godz. 9:00, 12:00, 17:00 (tu transmisja zaczyna się już o 16:30 nabożeństwem Gorzkich Żali)
 2. Od 1 kwietnia Msze Święte po południu będą o godz. 18:00. 
 3. W dni powszednie tygodnia transmitujemy w środę o godz. 18:00 Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz następującą po niej Mszę Świętą. W związku z większą ilością zamówionych w nowennie intencji prosimy, aby wszyscy zamawiający pozostali w domu, łącząc się o godz. 18:00 w modlitwie, a jeśli to możliwe skorzystali z przekazu internetowego. 
 4. W czwartek – pierwszy miesiąca – odbędzie się z naszego kościoła transmisja Mszy Świętej o godz. 18:00 i nabożeństwa o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, które poprowadzi diakon Michał z naszymi klerykami Łukaszem i Tomaszem. 
 5. W piątek – pierwszy miesiąca – o godz. 17:00 rozpoczniemy transmisję Drogi Krzyżowej z naszego kościoła oraz Mszy Świętej, po której odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa z prośbą o ustanie dręczącej ludzkość epidemii. Na czas epidemii Msze Święte w kaplicach w Pierwsze Piątki Miesiąca są odwołane.
 6. W sobotę – pierwszą miesiąca – o godz. 17:30 rozpocznie się z naszego kościoła transmisja Nabożeństwa do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Odmówimy modlitwę różańcową o zdrowie dla zarażonych koronawirusem, a także o zachowanie w zdrowiu lekarzy i wszystkich służących chorym oraz tych, którzy podejmują konieczne prace dla dobra społeczeństwa. 
 7. Przypominamy, że nasz kościół jest otwarty codziennie do osobistej modlitwy. Przez cały tydzień będzie można korzystać z Sakramentu Pokuty w godzinach od 10:00 do 11:00 oraz od 16:00 do 17:00. Spowiedź będzie się odbywała z zachowaniem odpowiedniej odległości pomiędzy spowiadającym się a spowiednikiem. Oczywiście w czasie osobistej modlitwy i spowiedzi w Kościele nie może być więcej niż 5 osób.
 8. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Bp. Ordynariusza do chorych ze Spowiedzią, Namaszczeniem Chorych i Komunią Świętą w czasie epidemii pojedziemy tylko na prośbę chorego i jego rodziny czy opiekunów.
 9. W przyszłą niedzielę – Palmową – nie będziemy mogli wszyscy poświęcić palm, ale przygotujmy je i postawmy w domu w widocznym miejscu, aby w ten sposób zaznaczyć, że nasza rodzina tą niedzielą rozpoczyna przeżywanie Wielkiego Tygodnia.
 10. W tym tygodniu przypadają imieniny ks. Ryszarda i s. Balbiny. Solenizantów polecamy opiece Bożej i prosimy o modlitwę w ich intencji.
 11. Drodzy Parafianie, uciekając się pod opiekę Trójcy Przenajświętszej trwajmy w wierze, w nadziei i wzajemnej miłości. Zapraszamy Was też do wspólnej parafialnej modlitwy w naszych domach o godz. 20:30. My, kapłani i siostry zakonne, odmawiamy w tym czasie codziennie Różaniec w kościele o ustanie epidemii i Boże błogosławieństwo dla każdej rodziny w naszej parafii.
  Życzymy Wam Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Przenajświętszej.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem