Ogłoszenia parafialne

13 kwietnia 2020 r. - Poniedziałek Wielkanocny

 1. Przez osiem dni, czyli tak zwaną oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, Kościół świętuje zwycięstwo naszego Zbawcy Jezusa Chrystusa nad śmiercią piekłem i szatanem. Zachęcamy Drogich Parafian do codziennej rodzinnej modlitwy różańcowej o godzinie 20:30 w łączności z siostrami zakonnymi i kapłanami, którzy odmawiają w tym czasie Różaniec w kościele.
 2. W środę o godzinie 18:00 rozpocznie się transmisja internetowa Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy Świętej.
 3. Pani Beata Jackowska z Podchojn dziękuje wszystkim ludziom dobrej woli za pomoc materialną i fizyczną w odbudowie uszkodzonego podczas wichury dachu domu:
  Drodzy Darczyńcy i Przyjaciele! W tym trudnym dla nas czasie chciałabym podziękować wszystkim ludziom dobrej woli i wielkiego serca za pomoc fizyczną i pomoc finansową okazaną mnie i mojej rodzinie. Jak wiecie w dniu 23.02.2020r. podczas silnych wiatrów zerwało nam dach z połowy domu przez co przez jakiś czas nie mogliśmy korzystać z naszego poddasza i tam mieszkać. Z tego miejsca chciałabym podziękować Straży Pożarnej z Jędrzejowa oraz OSP Przasław, która pomimo trudnych warunków atmosferycznych zabezpieczyła dach przed dalszymi uszkodzeniami i zalaniem domu. Dziękuję osobom którzy zareagowali od razu i ruszyli z pomocą: Panu Markowi Szymańskiemu, naszemu wspaniałemu sąsiadowi; dziękuję zawsze serdecznemu sąsiadowi Sebastianowi Putowskiemu i jego rodzinie.
  Podziękowania również należą się Sołtysowi - Łukaszowi Stanek, Pani Wiesławie Pasternak, Pani Małgorzacie Suchmiel, Dyrektorowi SP Podchojny, całemu Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom Obsługi. Dziękuję z całego serca Panu Burmistrzowi Marcinowi Piszczkowi, Księdzu Dziekanowi Leszkowi Sztanderze oraz wszystkim pozostałym Księżom za modlitwę i możliwość zorganizowania zbiórki. Dziękuję Wszystkim mieszkańcom Podchojn, pobliskich wsi, mieszkańcom Jędrzejowa oraz kolegom i koleżankom.
  Podziękowanie to chciałabym zakończyć słowami Naszego Kochanego Papieża św. Jana Pawła II:
  "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
  Wszystkie środki finansowe, które zostały nam przekazane, a nie zostały wykorzystane w całości na naprawę dachu i remont mieszkania, przekazujemy na rehabilitację oraz leczenie i operację naszej córki Wiktorii Jackowskiej. Czekamy na wyznaczony kolejny termin wizyty i operacji w Prywatnej Klinice we Wiedniu. Niestety przez panującą pandemię koronawirusa lekarze byli zmuszeni odwołać nam wizytę zaplanowaną na marzec bieżącego roku.
  Serdecznie dziękuję. Beata Jackowska z rodziną.
 4. Termin Pierwszej Komunii Świętej zostanie ustalony z rodzicami dopiero wtedy, gdy będzie zniesione ograniczenie gromadzenia się w kościele większej ilości wiernych.
 5.  W rozpoczynającym się tygodniu wszystkim Drogim Parafianom życzymy opieki Chrystusa Zmartwychwstałego.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem