Ogłoszenia parafialne

Święty Wojciech

19 kwietnia 2020 r. - II Niedziela Wielkanocna

  1. Święto Miłosierdzia Bożego to także święto Caritas, która wypełnia misję uczniów Chrystusa. W tej misji uczestniczą wszyscy, którzy na różne sposoby wspierają ubogich. Wzywając orędownictwa św. Siostry Faustyny, polecamy Bogu szczególnie naszą Kielecką Caritas i Ognisko Caritas w Jędrzejowie wraz z naszymi Siostrami Służebniczkami, pracownikami i podopiecznymi. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia, w którym pod hasłem „MIŁOSIERDZIEM BUDUJEMY KOŚCIÓŁ”, będziemy się modlić za wszystkich, którzy spieszą z pomocą potrzebującym w czasie pandemii. 
  2. We wtorek przypadają imieniny Ks. Bartosza. Pamiętajmy w tym dniu o szczególnej modlitwie w intencji naszego Drogiego Solenizanta.
  3. Od poniedziałku –  20 kwietnia – obowiązują nowe przepisy dotyczące liczby wiernych w kościołach – według zasady – jedna osoba na 15 m2. W związku z tym, w naszym kościele parafialnym we Mszy Świętej w ciągu tygodnia i w niedzielę będzie mogło uczestniczyć 54 osoby. W kaplicach ta ilość wiernych na Mszach Świętych przedstawia się w następujący sposób: Piaski –  10 osób, Podchojny – 15 osób, Podlaszcze – 5 osób, Węgleniec – 11 osób. Jednocześnie przypominamy, że wierni uczestniczący w liturgii w kościele powinni mieć założone maseczki. Do przyjęcia Komunii Świętej wierni odchylają maseczkę lub wystawiają rękę bez rękawiczki.
  4. W czwartek – 23 kwietnia – będziemy obchodzić uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w tym dniu za naszą Ojczyznę.
  5. W sobotę –  25 kwietnia – będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Ten święty jest patronem wiosennych zasiewów. W tym dniu będzie poświęcenie ziemniaków do sadzenia na każdej Mszy Świętej.
  6. Zachęcamy do spowiedzi wielkanocnej. Każdego dnia podczas Mszy Świętej możemy przystąpić do sakramentu Pokuty i Pojednania w bezpieczny sposób – z zachowaniem odpowiedniej odległości – w bocznym wejściu do kościoła.
  7. Od przyszłej niedzieli nie będzie już Mszy Świętej o godz. 15:00.
  8. W tym tygodniu odnajdziemy w Internecie transmisję nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i następującej po nim Mszy Świętej w środę o godz. 18:00. W niedzielę transmitujemy Msze Święte o godz. 9:00, 12:00 i 18:00.
  9. Wszystkich Drogich Parafian zachęcamy do wspólnej codziennej modlitwy różańcowej w domach rodzinnych o godz. 20:30. Życzymy jednocześnie opieki Trójcy Przenajświętszej na każdy dzień.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem