Ogłoszenia parafialne

26 kwietnia 2020 r. - III Niedziela Wielkanocna

 1. Ks. dr Paweł Tambor, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, zwrócił się z prośbą o podanie Wiernym Parafii Trójcy Świętej w Jędrzejowie następującego ogłoszenia: W myśl wskazań Kodeksu Prawa Kanonicznego podaje się do wiadomości, że Tomasz Jan Chowaniec i Łukasz Tadeusz Chowaniec , alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, pochodzący z tutejszej parafii, przez posługę Biskupa Pomocniczego Diecezji Kieleckiej Mariana Florczyka otrzymają Święcenia Diakonatu. Święcenia te będą miały miejsce w parafii pw. Trójcy Świętej w Jędrzejowie w sobotę 16 maja 2020 r. o godz. 10.00. Kto zna nieprawidłowości i przeszkody zabraniające wyżej wymienionym przyjęcia święceń diakonatu, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o nich Księdza Proboszcza tutejszej wspólnoty parafialnej. Przełożeni i Wychowawcy alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach proszą Księdza Proboszcza, Kapłanów, Siostry Zakonne i Wiernych parafii o modlitwę za wspomnianych kandydatów do święceń diakonatu oraz o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego z tutejszej wspólnoty parafialnej. 
 2. Ks. Biskup Ordynariusz zwraca się do nas w następujących słowach:
  Drodzy Diecezjanie! W dniach od 26 kwietnia do 2 maja 2020 r. w Kościele w Polsce i w naszej diecezji organizujemy IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego i XII Tydzień Biblijny. IV  Narodowe Czytanie Pisma Świętego nawiązuje do przeżywanej przez nas niedawno 1050 rocznicy Chrztu Polski i proklamacji Ewangelii, która stała się kamieniem węgielnym polskiego narodu i państwa oraz polskiej kultury. Słowo Boże ukształtowało tożsamość chrześcijańską i patriotyczną Polaków i stanowiło światło w najtrudniejszych chwilach naszego narodowego życia. Także w obecnym czasie, kiedy jako społeczeństwo zmagamy się z pandemią, niesie ono siłę zmartwychwstałego Chrystusa i pociechę Ducha Świętego, motywując do ofiarnej służby i do poświęcenia. Sięgnijmy więc do Pisma Świętego, czytajmy je osobiście i we wspólnocie naszych rodzin. Niech Słowo Boże wnosi w wasze życie promień nadziei, gdyż ono zawsze jest Dobrą Nowiną. Z pasterskim błogosławieństwem Wasz Biskup Jan Piotrowski, Biskup Kielecki.
 3. W piątek – pierwszy miesiąca – zachęcamy do udziału we Mszy św. i przyjęcia Komunii Św. wynagradzającej Bogu za grzechy nasze i całego świata. Będziemy mogli skorzystać w bezpieczny sposób ze spowiedzi św. od godz. 6.30 do 7.30 i popołudniu od godz. 17.00 do 18.00. W Piaskach i Podchojnach Msza św. około godz. 19.00. Jednocześnie zaznaczamy, że ci którzy obchodzą 9 pierwszych  piątków miesiąca i nie przyjdą w tym dniu do kościoła ze względu na panującą epidemię, ta ich praktyka pobożna nie ulega przerwaniu i należy ją tylko dopełnić, gdy będzie to możliwe.
 4. Na przypadający w piątek 1 maja 2020 r. nasz Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski udziela wszystkim wiernym na terenie Diecezji Kieleckiej dyspensy od konieczności zachowania w tym dniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Jednocześnie zachęca tych wiernych, którzy skorzystają z łaski dyspensy, aby podjęli dzieła miłosierdzia lub inne czyny pokutne, które zastąpią przepisaną na ten dzień wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W piątek – 1 maja – rozpoczynają się w naszym kościele Nabożeństwa Majowe, które będziemy odprawiać codziennie o godz. 17.30.
 6. Uroczystość NMP Królowej Polski będziemy liturgicznie obchodzić już 2 maja 2020r., czyli w najbliższą sobotę. Msze Święte w tym dniu będą w naszej parafii w następującym porządku: 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00. O godz. 17.30 rozpocznie się Nabożeństwo Pierwszosobotnie połączone z Litanią do Matki Bożej.
 7. W niedzielę – 3 maja 2020 r. – odprawimy Mszę Św. za Ojczyznę o godz. 9.00, zamówioną przez Burmistrza Miasta i Gminy Jędrzejów, Pana Marcina Piszczka. Ta Msza Św. będzie transmitowana w Internecie.
 8. Ks. Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski zarządził, że Pierwsza Komunia Święta może odbyć się dopiero wtedy, gdy dzieci wrócą do szkoły. Dlatego jej termin wyznaczamy na drugą sobotę września, czyli 12 września 2020 roku o ustalonych z rodzicami godzinach dla obu grup: grupa I – godz. 11.00, grupa II – godz. 13.30. Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej będziemy przeżywać 19 września o godz. 15.00.
 9. Zachęcamy Drogich Parafian do udziału we Mszach Świętych z zachowaniem nakazanych środków ostrożności. Przypominamy, że w naszym kościele parafialnym może brać udział w nabożeństwie, według ogłoszonych zasad, najwyżej 54 osoby.
 10. W tym tygodniu w Internecie będziemy transmitować:
  • w środę o godz. 18.00 – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i następującą po nim Mszę Świętą;
  • w piątek o godz. 17.30 – Nabożeństwo Majowe, a o godz. 18.00 – Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa; 
  • w sobotę – o godz. 17.30 – Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i następującą po nim Mszę Świętą; 
  • w niedzielę transmitujemy Msze Święte o godz. 9:00, 12:00 i 18:00.
 11. Wszystkich Drogich Parafian zachęcamy do wspólnej codziennej modlitwy różańcowej w domach rodzinnych o godz. 20:30. Życzymy jednocześnie opieki Matki Bożej na każdy dzień.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem