Ogłoszenia parafialne

Św. Florian

3 maja 2020 r. - IV Niedziela Wielkanocna

 1. Ks. dr Paweł Tambor, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, zwrócił się z prośbą o podanie Wiernym Parafii Trójcy Świętej w Jędrzejowie następującego ogłoszenia: W myśl wskazań Kodeksu Prawa Kanonicznego podaje się do wiadomości, że Michał Lesław Bieroński, diakon Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, pochodzący z tutejszej parafii, przez posługę Biskupa Ordynariusza Diecezji Kieleckiej Jana Piotrowskiego otrzyma Święcenia Prezbiteratu. Święcenia te będą miały miejsce w sobotę 30 maja 2020 r. o godz. 10.00. Kto zna nieprawidłowości i przeszkody zabraniające wyżej wymienionemu przyjęcia święceń prezbiteratu, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o nich Księdza Proboszcza tutejszej wspólnoty parafialnej. Przełożeni i Wychowawcy alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach proszą Księdza Proboszcza, Kapłanów, Siostry Zakonne i Wiernych parafii o modlitwę za wspomnianego kandydata do święceń prezbiteratu oraz o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego z tutejszej wspólnoty parafialnej. 
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele. Odpowiadając na zachętę księdza rektora, prośmy szczególnie w tym czasie Ducha Świętego, by wielu młodych ludzi z naszej parafii usłyszało Boże wezwanie do głoszenia światu „Wielkiej Tajemnicy Wiary”.
 3. W poniedziałek przypada wspomnienie liturgiczne św. Floriana patrona straży pożarnej. Za druhów strażaków odprawimy nabożeństwo majowe o godz. 17:30 i Mszę Św. Zapraszamy strażaków z naszej parafii do wspólnej modlitwy przez orędownictwo Św. Floriana o Boże błogosławieństwo w ich służbie.
 4. W środę przypada święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. 
 5. W czwartek będziemy obchodzili święto Matki Bożej Łaskawej, głównej patronki Kielc – stolicy naszej diecezji. Jednocześnie jest to pierwszy czwartek miesiąca więc zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17:30, a po nim na Mszę Świętą w intencji nowych powołań z naszej parafii do kapłaństwa i życia zakonnego. 
 6. W piątek przypada uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i Diecezji Kieleckiej. O godz. 17:30 odprawimy nabożeństwo majowe w intencji Ojczyzny i naszej diecezji. 
 7. W niedzielę rozpoczniemy poświęcenie pól. Ze względu na przepisy sanitarne nie może być wspólnego przejścia pomiędzy ołtarzami przy figurach czy krzyżach. Prosimy zatem o przygotowanie w tradycyjnych miejscach ołtarzy do poświęcenia pól, przy których mogą się zgromadzić najbliżej mieszkający z zachowaniem odpowiedniej odległości od siebie i w maseczkach. Ksiądz przejedzie przez wyznaczone miejscowości w odkrytym samochodzie z Najświętszym Sakramentem i po drodze będzie błogosławił wszystkie rodziny, domy oraz pola. Następnie zatrzyma się przy przygotowanych ołtarzach na ofiarowanie miejscowości opiece Bożej z prośbą o zachowanie od nieszczęść i dobre urodzaje. Na zakończenie obrzędu ksiądz pobłogosławi wszystkich zebranych i całą miejscowość Najświętszym Sakramentem. Poświęcenie pól w najbliższą niedziele będzie przebiegać w następującym porządku:
  Wilanów – godz. 14:00
  Podchojny – godz. 14:15
  Ignacówki – godz. 15:00
  Podlaszcze – godz. 15:30
  Kulczyzna – godz. 16:00
  Zawodzie – godz. 16:30
  Kopaniny – godz. 17:00.
 8. Zachęcamy Drogich Parafian do udziału we Mszach Świętych z zachowaniem nakazanych środków ostrożności. Przypominamy, że w naszym kościele parafialnym może brać udział w nabożeństwie, według ogłoszonych zasad, najwyżej 54 osoby.
 9. Nabożeństwo majowe w naszym kościele jest odprawiane codziennie o godz. 17.30. Przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny prosimy Pana Boga o powstrzymanie epidemii koronawirusa.
 10. W tym tygodniu w Internecie będziemy transmitować:
  w środę o godz. 17.30 – nabożeństwo majowe, a o godz. 18.00 – Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i następującą po niej Mszę Świętą;
  w niedzielę transmitujemy Msze Święte o godz. 9:00, 12:00 i 18:00.
 11. Wszystkich Drogich Parafian zachęcamy do wspólnej codziennej modlitwy różańcowej w domach rodzinnych o godz. 20:30. Życzymy jednocześnie opieki Matki Bożej na każdy dzień.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem