Ogłoszenia parafialne

10 maja 2020 r. - V Niedziela Wielkanocna

 1. Ks. Biskup Ordynariusz skierował do nas list następującej treści:
  Drodzy Diecezjanie! W minioną niedzielę (3 maja br.) otrzymaliśmy radosną wiadomość, że Ojciec Święty Franciszek mianował kapłana diecezji kieleckiej - ks. prałata Henryka Jagodzińskiego, Pierwszego Radcę Nuncjatury Apostolskiej w Bośni i Hercegowinie, Nuncjuszem Apostolskim w Ghanie (Afryka), wynosząc go jednocześnie do godności Arcybiskupa tytularnego Limosano. Arcybiskup Nominat pochodzi z Małogoszcza. Jest kapłanem od 1995 r. W tym czasie był wikariuszem parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego w Busku – Zdroju. Następnie podjął studia specjalistyczne w Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie, które zwieńczył tytułem doktora Prawa Kanonicznego W r. 2001 rozpoczął służbę dyplomatyczną Stolicy Apostolskiej, posługując na placówkach dyplomatycznych na Białorusi, w Chorwacji, w Sekcji ds. Relacji z Państwami Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej, jak również na placówkach dyplomatycznych w Indiach, w Bośni i Hercegowinie. W r. 2014 został podniesiony do godności Prałata Honorowego Jego Świątobliwości. Dzieląc się z Wami tą radością, zapraszam do modlitwy w intencji Arcybiskupa Nominata, aby z gorliwością spełniał powierzoną Mu posługę. Z darem modlitwy i pasterskiego błogosławieństwa. Wasz Biskup† Jan Piotrowski
 2. W środę – 13 maja – będzie pierwsze Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je o godz. 19:30 modlitwą różańcową. O godz. 20:00 odprawimy Mszę Świętą w intencji naszych kleryków Tomasza i Łukasza Chowańców, którzy w tym czasie będą przeżywać rekolekcje przed święceniami diakonatu. Ze względu na pandemię nie będzie procesji wokół kościoła.
 3. W najbliższy piątek będziemy się modlić za dobroczyńców naszej parafii. Polecimy ich Panu Bogu w czasie nabożeństwa majowego o godz. 17:30 i podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 oraz w ich intencji odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W ostatnim czasie na potrzeby naszego kościoła wpłynęły następujące ofiary: pewna osoba z ul. 11 Listopada – 200 zł; pewna rodzina z ul. Głowackiego – 500 zł; pewna rodzina z ul. Głowackiego – 100 zł; pewna osoba z ul. 11 Listopada – 50 zł; pewna osoba z ul. Prostej – 100 zł; pewna osoba z ul. 11 Listopada – 200 zł; pewna osoba z ul. Kilińskiego – 50 zł; Koła Różańcowe – 200 zł; pewna osoba – 500 zł; Czciciele Bożego Miłosierdzia, Apostolat Maryjny i pewna rodzina – 490 zł; pewna osoba z Łączyna 100 zł; pewna osoba z ul. Murawiec – 200 zł; pewna osoba z Łączyna – 200 zł; pewna osoba z ul. Sobieskiego – 100 zł. Serdeczne podziękowanie składamy Państwu Kosińskim i Piorun za ofiarowanie naszej parafii nowego Krzyża Misyjnego, który poświęcimy – jeśli Bóg pozwoli – w przyszłym roku podczas Misji Parafialnych. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o naszą parafię w tym trudnym czasie.
 4. W sobotę – 16 maja – o godz. 10:00 w naszym kościele parafialnym ks. bp Marian Florczyk udzieli święceń diakonatu naszym alumnom – Łukaszowi i Tomaszowi Chowańcom oraz Piotrowi Grzegorzkowi z diecezji tarnowskiej. Ze względu na przepisy sanitarne, ograniczające ilość uczestników nabożeństw, z naszej parafii na tę uroczystość możemy zaprosić jedynie Grono Przyjaciół Seminarium oraz przedstawicieli wspólnot parafialnych i ministrantów. W liturgii święceń będzie brała też udział skromna reprezentacja księży, kleryków, a także zaproszonych przez kandydatów krewnych i gości. Cała uroczystość święceń diakonatu będzie transmitowana w Internecie. Wszystkich parafian prosimy serdecznie o modlitwę w intencji kandydatów do święceń – Tomasza Łukasza i Piotra oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty.
 5. Dziś rozpoczynamy poświęcenie pól. Ze względu na przepisy sanitarne nie może być wspólnego przejścia pomiędzy ołtarzami przy figurach czy krzyżach. Prosimy zatem o przygotowanie w tradycyjnych miejscach ołtarzy do poświęcenia pól, przy których mogą się zgromadzić najbliżej mieszkający z zachowaniem odpowiedniej odległości od siebie i w maseczkach.
  Ksiądz przejedzie przez wyznaczone miejscowości w odkrytym samochodzie z Najświętszym Sakramentem i po drodze będzie błogosławił wszystkie rodziny, domy oraz pola. Następnie zatrzyma się przy przygotowanych ołtarzach na ofiarowanie miejscowości opiece Bożej z prośbą o zachowanie od nieszczęść i dobre urodzaje. Na zakończenie obrzędu ksiądz pobłogosławi wszystkich zebranych i całą miejscowość Najświętszym Sakramentem. Poświęcenie pól będzie dziś przebiegać w następującym porządku:
    1. Wilanów – godz. 14:00
    2. Podchojny – godz. 14:15
    3. Ignacówki – godz. 15:00
    4. Podlaszcze – godz. 15:30
    5. Kulczyzna – godz. 16:00
    6. Zawodzie – godz. 16:30
    7. Kopaniny – godz. 17:00.
  W przyszłą niedzielę poświęcenie pól będzie przebiegało w następującym porządku:
    1. Piaski przy trasie – godz. 14:00
    2. Borki – godz. 14:30
    3. Węgleniec – godz. 15:00
    4. Ludwinów – godz. 15:30
    5. Łączyn Duży – godz. 16:00
    6. Diament – godz. 16:30
    7. Łączyn Mały – godz. 17:00
 6. Ks. Bp Andrzej Kaleta wyznaczył nowy termin Bierzmowania naszej młodzieży na 5 września br. (sobota) o godz. 12:00. Ufamy, że we wrześniu młodzież już wróci do szkoły i uroczystość Bierzmowania będzie możliwa do przeprowadzenia.
 7. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach przy wyjściu z kościoła leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 8. Zachęcamy Drogich Parafian do udziału we Mszach Świętych z zachowaniem nakazanych środków ostrożności. Przypominamy, że w naszym kościele parafialnym może brać udział w nabożeństwie, według ogłoszonych zasad, najwyżej 54 osoby – w maseczkach.
 9. Nabożeństwo majowe w naszym kościele jest odprawiane codziennie o godz. 17.30. Przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny prosimy Pana Boga o powstrzymanie epidemii koronawirusa.
 10. W tym tygodniu w Internecie będziemy transmitować:
  w środę o godz. 17.30 – nabożeństwo majowe, a o godz. 18.00 – Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i następującą po niej Mszę Świętą;
  w sobotę – święcenia diakonatu o godz. 10.00;
  w niedzielę transmitujemy Msze Święte o godz. 9:00, 12:00 i 18:00 oraz nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 11. Wszystkich Drogich Parafian zachęcamy do wspólnej codziennej modlitwy różańcowej w domach rodzinnych o godz. 20:30. Życzymy jednocześnie opieki Matki Bożej na każdy dzień. Pragniemy również przekazać prośbę Ojca Świętego, aby najbliższy czwartek, 14 maja uczynić dniem modlitwy, postu  i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem