Ogłoszenia parafialne

17 maja 2020 r. - VI Niedziela Wielkanocna

 1. Od dzisiaj obowiązują nowe przepisy dotyczące liczby wiernych w kościołach – według zasady – jedna osoba na 10 m2. W związku z tym, w naszym kościele parafialnym we Mszy Świętej w ciągu tygodnia i w niedzielę będzie mogło uczestniczyć 80 osób. W kaplicach ta ilość wiernych na Mszach Świętych przedstawia się w następujący sposób: Piaski –  15 osób, Podchojny – 23 osoby, Podlaszcze – 8 osób, Węgleniec – 17 osób. Jednocześnie przypominamy, że wierni uczestniczący w liturgii w kościele powinni mieć założone maseczki. Do przyjęcia Komunii Świętej wierni odchylają maseczkę lub wystawiają rękę bez rękawiczki. Zachęcamy Drogich Parafian do udziału we Mszach Świętych oraz w Nabożeństwie Majowym, które w naszym kościele jest odprawiane codziennie o godz. 17.30. Przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny prosimy Pana Boga o powstrzymanie epidemii koronawirusa. 
 2. W piątek rozpocznie się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będziemy ją odprawiać razem z Nabożeństwem Majowym.
 3. Poświęcenie pól będzie dziś przebiegać w następującym porządku:
  1.Piaski przy trasie – godz. 14:00
  2.Borki – godz. 14:30
  3.Węgleniec – godz. 15:00
  4.Ludwinów – godz. 15:30
  5.Łączyn Duży – godz. 16:00
  6.Diament – godz. 16:30
  7.Łączyn Mały – godz. 17:00
  Ksiądz przejedzie przez wyznaczone miejscowości w odkrytym samochodzie z Najświętszym Sakramentem i po drodze będzie błogosławił wszystkie rodziny, domy oraz pola. Następnie zatrzyma się przy przygotowanych ołtarzach na ofiarowanie miejscowości opiece Bożej z prośbą o zachowanie od nieszczęść i dobre urodzaje. Na zakończenie obrzędu ksiądz pobłogosławi wszystkich zebranych i całą miejscowość Najświętszym Sakramentem.
 4. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach przy wyjściu z kościoła leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 5. W tym tygodniu w Internecie będziemy transmitować:
  w środę o godz. 17.30 – nabożeństwo majowe, a o godz. 18.00 – Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i następującą po niej Mszę Świętą;
  w niedzielę transmitujemy Msze Święte o godz. 9:00 i 12:00.
 6. Wszystkich Drogich Parafian zachęcamy do wspólnej codziennej modlitwy różańcowej w domach rodzinnych o godz. 20:30. Życzymy jednocześnie opieki Matki Bożej na każdy dzień.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem