Ogłoszenia parafialne

Zesłanie Ducha Świętego

31 maja 2020 r. - Zesłanie Ducha Świętego

 1. Wysłuchajmy uważnie słów Księdza Biskupa Ordynariusza:
  W związku z tym, że władze państwowe zniosły limity osób mogących być zgromadzonych w świątyniach podczas sprawowania liturgii, mając na uwadze udzieloną przeze mnie dyspensę od zachowania I Przykazania Kościelnego dnia 13 marca 2020 r., a potem przedłużoną do odwołania w dniu 23 marca 2020 r., kierując się dobrem duchowym wiernych, niniejszym: Odwołuję z dniem 1 czerwca 2020 r. udzieloną przeze mnie dyspensę od obowiązku udziału we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane. Jednocześnie polecam, aby podać wiernym do wiadomości decyzję o odwołaniu dyspensy w niedzielę 31 maja 2020 r., zamieścić na tablicy ogłoszeń przy kościele oraz na stronach internetowych – diecezjalnej i parafialnych. Wszystkim wiernym z serca błogosławię. † Jan Piotrowski, Biskup Kielecki.
 2. Dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego Kościół przedłuża na dzień jutrzejszy. Jutro bowiem będziemy obchodzić Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, która najdoskonalej została napełniona Duchem Świętym. W poniedziałek zapraszamy zatem do wspólnej modlitwy, wraz z Matką Bożą, o odnowienie darów Ducha Świętego w nas samych podczas Mszy Świętych o godz. 6:30,  7:00,   9:00  i  18:00.
 3. Poczynając od 1 czerwca, przez cały miesiąc codziennie o godz. 17:30 będziemy odprawiać Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w tym nabożeństwie pozwólmy, aby Chrystus ukształtował nasze serca według serca swego.
 4. W najbliższą środę, w czasie czerwcowej Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:30 i podczas następującego po niej Nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszy Świętej będziemy modlić się o szczęśliwe zbiory i Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Piasków, Borków, Wolicy, Węgleńca, Ludwinowa, Łączyna Dużego, Łączyna Małego i Diamentu.
 5. W środę przypada Dzień Imienin naszego Księdza Proboszcza Kan. Leszka Sztandery, który w tych dniach przeżywa także 30. rocznicę Święceń Kapłańskich. W środę o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji czcigodnego Jubilata, a jednocześnie Solenizanta. Serdecznie zapraszamy i prosimy o modlitwę w intencji Ks. Dziekana.
 6. W czwartek – pierwszy miesiąca – przypada święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji kapłanów, których spotkaliśmy w naszym życiu oraz o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego podczas nabożeństwa czerwcowego o godz. 17:30 i na Mszy Świętej o godz. 18:00.
 7. W piątek – pierwszy miesiąca – zapraszamy do spowiedzi świętej i przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej Sercu Jezusowemu za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź święta od godz. 6:30 do 7:30 i po południu od 17:00 do 18:30. W Piaskach i Podchojnach Msza Święta około godz. 19:00.
 8. W sobotę – pierwszą miesiąca – po Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:30 rozpocznie się Pierwszosobotnie Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej i przyjęcia Komunii Świętej w czasie Mszy Świętej, która rozpocznie się około godz. 18:15, by wynagrodzić sprawiedliwości Bożej za grzechy przeciw Najświętszej Maryi Pannie.
 9. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Świętej, która dla nas jest jednocześnie Uroczystością Odpustową. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar doczesnych za nasze grzechy zgładzone podczas osobistej spowiedzi świętej. Zachęcamy zatem do skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania. Możemy to uczynić w naszym kościele codziennie od godz. 6:30 do 7:30 oraz wieczorem od 17:30 do 18:30. Odpustową Mszę Świętą o godz. 12:00 odprawi Ks. Michał Bieroński. Będzie to jego pierwsza Msza Święta w naszej wspólnocie, a więc Prymicyjna. Ks. Michał Bieroński zaprasza serdecznie na tę Eucharystię, a na jej zakończenie udzieli wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa. W związku z uroczystością odpustową odprawimy Mszę Świętą za zmarłych w kaplicy cmentarnej o godz. 19:30.
 10. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach przy wyjściu z kościoła leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 11. W związku ze zniesieniem limitu wiernych uczestniczących we Mszy Świętej niedzielnej, zawieszamy transmisje internetowe. Wszystkich wiernych zapraszamy do osobistego przeżycia Mszy Świętej w naszym kościele, gdzie zgodnie z zaleceniami nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczki ochronnej.
 12. Wszystkich Drogich Parafian zachęcamy do wspólnej codziennej modlitwy różańcowej w domach rodzinnych o godz. 20:30. Polecamy jednocześnie Bożej opiece i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem