Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Najświętszej Trójcy

7 czerwca 2020 r. - Uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjnie zwaną Bożym Ciałem. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7:00,  9:00,  10:30 i 18:00.  Po Mszy Świętej o godz. 10:30 wyruszymy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Ze względu na pandemię w tym roku ołtarze przygotujemy wokół naszego kościoła. Prosimy poszczególne grupy parafialne o przystrojenie ołtarzy.
  • Pierwszy ołtarz – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Effatha” – przy wschodniej stronie muru kościelnego.
  • Drugi ołtarz – Apostolat Maryjny – przy figurze Matki Bożej.
  • Trzeci ołtarz – Koła Różańcowe – przy figurze św. Jana Pawła II, przy dzwonnicy.
  • Czwarty ołtarz – Wspólnota Kościoła Domowego  – przy ołtarzu polowym na parkingu.
  Prosimy o pomoc w zorganizowaniu procesji Bożego Ciała. Zapraszamy asystę mężczyzn do  niesienia baldachimu, chorągwi i sztandarów. Panie prosimy o zabranie figurki Matki Bożej Fatimskiej, feretronów i różańca. Młodzież prosimy o niesienie symboli eucharystycznych, a dzieci o sypanie kwiatów – jeżeli rodzice wyrażą na to zgodę. Dzieci do  sypania kwiatów zapraszamy na próbę we wtorek o godz. 18.30. Podczas oktawy Bożego Ciała, po Mszy Świętej o godz. 18:00 będzie się odbywała procesja eucharystyczna wokół naszego kościoła.
 2. W sobotę, 13 czerwca, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową o godz. 19:30. O godz. 20.00 będzie sprawowana Msza Święta w intencji śp. Ks. Ryszarda Zabojszczy. Homilie podczas tej Eucharystii wygłosi Ks. dr Sylwester Robak. Przynieśmy ze sobą świece na procesję z figurką Matki Bożej Fatimskiej po Mszy Świętej.
 3. Zgodnie z tradycją odpustową w kaplicy na cmentarzu odprawimy dziś Mszę Świętą w intencji zmarłych parafian o godz. 19:30.
 4. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach przy wyjściu z kościoła leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 5. Wszystkich Drogich Parafian polecamy opiece Trójcy Najświętszej i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem