Ogłoszenia parafialne

14 czerwca 2020 r. - XI Niedziela Zwykła

 1. Trwa Oktawa Bożego Ciała, która szczególnie zaznacza się tym, że po Mszy św. o godz. 18.00 idziemy w procesji eucharystycznej, oddając cześć i uwielbienie Jezusowi Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Na zakończenie Oktawy w najbliższy czwartek zapraszamy wszystkich Parafian na Mszę św. o godz. 18.00. Po jej zakończeniu weźmiemy udział w procesji do czterech ołtarzy. Pod koniec tego nabożeństwa poświęcimy wianki zrobione z kwiatów i ziół leczniczych. Są one symbolem ludzkiej pracy i darów Bożych, służących ludziom i wszystkim stworzeniom na świecie. Na wszystkie dni oktawy prosimy o pełną asystę. Znajdźmy czas i przyjdźmy do naszej świątyni, aby prosić Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin. O przystrojenie ołtarzy prosimy:
  • Pierwszy ołtarz – Katecheci – przy wschodniej stronie muru kościelnego.
  • Drugi ołtarz – Wspólnota Misyjna – przy figurze Matki Bożej.
  • Trzeci ołtarz – Krąg Biblijny– przy figurze św. Jana Pawła II, przy dzwonnicy.
  • Czwarty ołtarz – Młodzież  – przy ołtarzu polowym na parkingu.
  Dziś procesja eucharystyczna po Sumie.
 2. We wtorek  o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas trzecich w sprawie terminu uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. 
 3. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, rozważamy miłość, jaką Bóg obdarzył człowieka w Jezusie Chrystusie, a której symbolem jest serce Jezusowe. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 i Mszę św., aby wspólnie uwielbiać Bożą miłość i wynagradzać Panu Bogu za wszystkie grzechy nasze i całego świata.
  W tym dniu o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. za dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii. Po jej zakończeniu odmówimy w tej samej intencji Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W ostatnim czasie na potrzeby naszej parafii wpłynęły następujące ofiary: pewna osoba z Piasków – 100 zł, pewna rodzina z ul. Głowackiego – 300 zł, pewna osoba z Piasków – 50 zł, pewna rodzina – 400 zł, pewna rodzina z ul. Kilińskiego – 100 zł, pewna osoba z ul. Okrężnej – 100 zł, pewna rodzina z Łączyna – 200 zł, pewna osoba z ul. Konopnickiej – 200 zł, pewna osoba z ul. Sobieskiego – 100 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 
 4. W sobotę, 20 czerwca 2020 r. o godz. 17.20 w Wiślicy rozpocznie się XVIII Diecezjalne Spotkanie Młodych pod hasłem WSTAŃ, DAJĘ  CI  IMIĘ  NOWE! organizowane przez Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Kieleckiej. Biskup Kielecki Jan Piotrowski serdecznie zaprasza nas wszystkich do włączenia się w tę inicjatywę modlitewną, która w tym roku będzie transmitowana na stronach internetowych Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Kieleckiej. Natomiast do Wiślicy pojedzie delegacja młodzieży naszej parafii. 
 5. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach przy wyjściu z kościoła leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 6. Wszystkich Drogich Parafian polecamy opiece Trójcy Najświętszej i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem