Ogłoszenia parafialne

21 czerwca 2020 r. - XII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj o godz. 15.00 będzie Msza Święta w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej dla tych dzieci, które na prośbę i za zgodą rodziców przystąpią do tego sakramentu 11 lipca 2020 roku. Dla pozostałych dzieci utrzymany jest termin 12 września 2020r.
  2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i godnego obchodu w naszej parafii Święta Bożego Ciała i oktawy tej Uroczystości. Dziękujemy Siostrom za wszelką pomoc. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” katechetom, wspólnotom działającym w naszej parafii i wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przystrojeniu ołtarzy wokół naszego kościoła. Dziękujemy Paniom niosącym figurę Matki Bożej Fatimskiej i obrazy, Panom niosącym baldachim i chorągwie, ministrantom i całej asyście. Dziękujemy dziewczynkom sypiącym kwiaty i ich rodzicom oraz wszystkim dzieciom, które szły w procesji. Serdeczne „Bóg zapłać” składamy Panu Markowi Gradowi –  Dyrektorowi Zarządu Dróg Powiatowych w Jędrzejowie oraz jego służbom za ofiarowanie brzozowych gałęzi do przystrojenia ołtarzy. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy w czasie oktawy Bożego Ciała uczestniczyli we Mszach św. i procesjach. Niech dobry Pan Bóg wszystkim wynagrodzi swoim błogosławieństwem.
  3. W środę będziemy przeżywać uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – największego i ostatniego z proroków, który wskazał na Jezusa Chrystusa jako Mesjasza, Zbawiciela. 
  4. W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji siostry Andrei, która decyzją przełożonych zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich kończy służbę w naszej wspólnocie parafialnej i zostaje przeniesiona na placówkę w Gostyniu. Już dziś dziękujemy Siostrze za jej ofiarną pracę z dziećmi w Ognisku Wychowawczym Caritas i każde inne zaangażowanie na rzecz naszej parafii.
  5. W piątek przypada zakończenie roku szkolnego. Z racji zawieszenia zajęć w szkole nie będzie w tym dniu Mszy Świętej dla dzieci i młodzieży. Natomiast Mszę Świętą dziękczynną za przeżyty rok szkolny z prośbą o Boże błogosławieństwo na czas wakacji dla uczniów, nauczycieli, pracowników szkół oraz dla rodziców odprawimy w przyszłą niedzielę o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy.
  6. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach przy wyjściu z kościoła leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
  7. Wszystkich Drogich Parafian polecamy opiece Trójcy Najświętszej i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem