Ogłoszenia parafialne

Św. Piotr i Paweł - fragment obrazu El Greco

28 czerwca 2020 r. - XIII Niedziela Zwykła

  1. Rozpoczął się okres wakacji dla dzieci i młodzieży oraz czas urlopów. Prosimy, by podczas wakacyjnego wypoczynku nie zaniedbać codziennej modlitwy, a w szczególności Mszy Świętej niedzielnej.
  2. W poniedziałek – 29 czerwca – przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu szczególnie będziemy się modlić za następcę Apostoła Piotra, papieża Franciszka.
  3. W środę – 1 lipca – przypadają imieniny Ks. Biskupa Mariana Florczyka. W osobistej modlitwie tego dnia pamiętajmy o pasterzu – solenizancie, Biskupie Marianie.
  4. W najbliższy czwartek – pierwszy miesiąca – będziemy prosić Pana Boga o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 i w nabożeństwie pierwszoczwartkowym polecimy Panu Bogu wszystkich kapłanów i kleryków pochodzących z naszej parafii oraz wszystkie osoby duchowne posługujące obecnie w naszej wspólnocie. 
  5. W piątek, w święto św. Tomasza Apostoła oraz w pierwszy piątek miesiąca – zapraszamy do przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej Sercu Jezusowemu za grzechy nasze i całego świata. Ze spowiedzi świętej będziemy mogli skorzystać rano od godz. 6.30 do 7.30 i popołudniu od godz. 17.00 do 18.30. Spowiedź i Msza Święta w Piaskach i Podchojnach około godz. 19.00.
  6. W sobotę – pierwszą miesiąca – zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.30. Obchodzenie pięciu pierwszych sobót miesiąca związane jest z obietnicą wielu łask Bożych przez wstawiennictwo Matki Najświętszej.
  7. W nocy z 19 na 20 czerwca w gospodarstwie hodowlanym naszego parafianina, pana Mariusza Olszewskiego z Wolicy, w wyniku wyłączenia układu wentylacyjnego doszło do uduszenia trzody chlewnej w ilości 323 sztuk. Do wyłączenia wentylacji doszło w wyniku awarii linii energetycznej średniego napięcia. Serdecznie współczujemy państwu Olszewskim, ale też chcemy konkretnie, materialnie pomóc w tym nieszczęściu. W związku z tym w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach Świętych będziemy mogli złożyć ofiarę serca do puszek na pomoc poszkodowanej rodzinie. Do tej prośby dołącza się Burmistrz Jędrzejowa oraz Zarząd Powiatu Jędrzejowskiego, którzy zorganizują tę zbiórkę.
  8. Instytut Pileckiego, prowadzący badania naukowe nad totalitaryzmami XX wieku zwraca się z serdeczną prośbą o pomoc w zgromadzeniu informacji o pomocy i ratowaniu ludności żydowskiej podczas II wojny światowej przez Siostry Służebniczki Dębickie, pracujące wtedy w Parafii Trójcy Świętej w Jędrzejowie. Poszukiwani są świadkowie wydarzeń, dokumenty, listy, fotografie oraz wszelkie informacje dotyczące ratowania ludności żydowskiej w Jędrzejowie i okolicach. Osoby, które cokolwiek na ten temat wiedzą, proszone są o zgłoszenie się do zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
  9. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach przy wyjściu z kościoła leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
  10. Wszystkich naszych Drogich Parafian polecamy Trójcy Przenajświętszej w nadchodzącym tygodniu, a tym, którzy rozpoczynają wakacje, życzymy udanego odpoczynku pod opieką Bożej Opatrzności. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem