Ogłoszenia parafialne

12 lipca 2020 r. - XV Niedziela Zwykła

  1. W poniedziałek, 13 lipca serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je o godz. 19.30 modlitwą różańcową. O godz. 20.00 odprawimy Mszę Świętą, po której wyruszymy z procesją fatimską –  ze świecami –  wokół naszego kościoła. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie ku czci Matki Bożej.
  2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, którzy złożyli ofiarę na trwający remont salek parafialnych – 5800 zł. Dziękujemy także Ks. Michałowi Bierońskiemu, który z okazji swoich święceń kapłańskich zakupił nową kapę maryjną, czyli szatę liturgiczną używaną w czasie nabożeństw ku czci Matki Bożej. Dziękujemy również naszym nowo wyświęconym Diakonom: Łukaszowi i Tomaszowi Chowańcom, którzy ofiarowali dla naszego kościoła dużą patenę, czyli naczynie na hostie i komunikanty konsekrowane w czasie Mszy Świętej.   Ponadto w ostatnim czasie na potrzeby naszej parafii wpłynęły następujące ofiary: pewna osoba z Wilanowa – 50 zł, pewna osoba z ul. Krzywej – 100 zł, pewna rodzina z ul. Konopnickiej – 300 zł, pewna osoba z Piasków – 150 zł, pewna osoba z Placu Kościuszki – 200 zł, pewna rodzina z ul. 3 Maja – 100 zł, dwie rodziny z ul. Murawiec – 200 zł, pewna osoba z ul. Żeromskiego – 100 zł, pewna osoba z ul. Kilińskiego – 100 zł. Za złożone ofiary mówimy serdeczne „Bóg zapłać” i zapraszamy wszystkich Ofiarodawców na Mszę Świętą w ich intencji w piątek o godz. 18.00. Po Mszy Świętej odprawimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego za tych, którzy ofiarami materialnymi i osobistą pracą wspierają naszą wspólnotę.
  3. W sobotę w Katedrze kieleckiej odbędą się święcenia biskupie pochodzącego z parafii Małogoszcz Ks. Henryka Jagodzińskiego. Z tej racji Ks. Biskup Ordynariusz kieruje do nas następujące słowo:
    Drodzy Diecezjanie! Cieszymy się z wyniesienia do godności arcybiskupiej Księdza Prałata Henryka Jagodzińskiego, któremu Ojciec Święty Franciszek powierza misję Nuncjusza Apostolskiego w Ghanie. Tym samym posługa Księdza Arcybiskupa Nominata wpisuje się w posłanie misyjne, które Kościołowi powierzył Pan Jezus mówiąc: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego” (Mt 29,19). Wdzięczni Ojcu Świętemu za tę nominację, pamiętajmy o modlitwie w intencjach Ojca Świętego, a także polecajmy Bogu przez wstawiennictwo Maryi Matki Kościoła i Matki Łaskawej Kieleckiej posługę Księdza Arcybiskupa Henryka Jagodzińskiego. Proszę szczególnie o dar modlitwy w dniu Jego święceń biskupich, które przyjmie w Katedrze Kieleckiej 18 lipca br. Z darem pasterskiego błogosławieństwa – Wasz Biskup † Jan Piotrowski
  4. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje o realizowanym przez tę instytucję programie korekcyjno-edukacyjnym dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Jednocześnie przypomina,  że trwają bezpłatne dyżury psychologa i adwokata dla osób doznających przemocy domowej lub zagrożonych przestępstwem. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej i na ulotkach w przedsionku kościoła.
  5. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach przy wyjściu z kościoła leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
  6. Wszystkich naszych drogich Parafian i Gości polecamy opiece Trójcy Przenajświętszej i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem