Ogłoszenia parafialne

26 lipca 2020 r. - XVII Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: w środę – wspomnienie św. Marty; w piątek wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera; w sobotę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
  2. W I sobotę miesiąca kapłani indywidualnie umówią się na spotkanie z chorymi, którym przyniosą Pana Jezusa w Komunii świętej. W tym dniu zapraszamy również na Nabożeństwo I soboty miesiąca, które rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 17.30.
  3. Osoba po wypadku, z parafii Najświętszej Maryi panny w Kozłowie Małogoskim, zwróciła się do nas z taką prośbą: Nazywam się Anna Sosnowska, mam 24 lata. W dniu 5 października 2019 roku uległam wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego doznałam złamania kręgosłupa, urazu rdzenia kręgowego i porażenia kończyn dolnych. Od tamtej pory poruszam się na wózku inwalidzkim. Ostatnio dowiedziałam się, że jest szansa, by stanąć na nogi, dzięki nowej technologii z użyciem egzoszkieletu. Tej kuracji może podjąć się ośrodek w Konstancinie. Koszt tej kuracji to 260 tys. złotych. W związku z tym zwracam się z ogromną prośbą o pomoc. Będę wdzięczna za każdą przekazaną złotówkę na ten cel i z góry dziękuje wszystkim darczyńcom. Jeśli zechcemy pomóc chorej Annie, to będziemy mogli to zrobić w przyszłą niedzielę po Mszach świętych. 
  4. Na zewnątrz kościoła, w pobliżu krzyża misyjnego, została zainstalowana ławka. Została ona ufundowana przez Pana Ryszarda Jędrychowskiego, któremu składamy serdeczne Bóg zapłać. 
  5. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. Proponujemy tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Miłujcie się!” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach znajdziemy do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.                                      
  6. Dzieciom i młodzieży wypoczywającej na wakacjach, życzymy Bożego błogosławieństwa. Przypominamy, aby w wakacje nie zaniedbać niedzielnej Mszy świętej i codziennej modlitwy. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.
  7. Teraz, przyzywając pomocy Św. Krzysztofa, patrona kierowców, poświęcimy samochody i wszelkie inne środki lokomocji. Prosimy, aby kierowcy po zakończeniu Mszy świętej, zatrzymali się przy swoich pojazdach, oczekując na przyjście kapłana ze święconą wodą. Każdy kierowca otrzyma poświęconą pamiątkę z wizerunkiem św. Krzysztofa. Przy tej okazji kierowcy będą mogli złożyć dobrowolną ofiarę na zakup środków ochrony przed epidemią koronawirusa w krajach misyjnych oraz środków transportu dla polskich misjonarzy, którzy głosząc Chrystusa, prowadzą jednocześnie ośrodki zdrowia, szpitale i apteki. Wspierają rozwój szkół i przedszkoli, aby zapewnić najuboższym dzieciom dostęp do edukacji i dać możliwość zdobycia jakiegoś zawodu. Aby dotrzeć do placówek misyjnych, misjonarze potrzebują środków transportu: samochodów terenowych, ambulansów, motocykli, rowerów, łodzi motorowych, koni, a także osłów i wielbłądów. Placówki misyjne obejmują rozległe tereny. By dojechać do wiernych w buszu, zagubionej w dżungli wiosce, lub na wyspie, czy w górach, potrzebna jest również nasza pomoc materialna. Za każdą ofiarę złożoną przy poświęceniu pojazdów, w imieniu polskich misjonarzy, składamy serdeczne Bóg zapłać.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem