Ogłoszenia parafialne

2 sierpnia 2020 r. - XVIII Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: we wtorek wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, w czwartek święto Przemienienia Pańskiego, w sobotę – wspomnienie św. Dominika, kapłana;
  2. W I czwartek miesiąca na Mszy św. o godz.18.00 będziemy się modlić o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego, szczególnie z naszej parafii.
  3. W I piątek miesiąca zapraszamy do Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy własne i całego świata. Ze spowiedzi świętej można skorzystać rano od godz. 6.30 lub wieczorem od godz. 17.00. W Piaskach i Podchojnach Msza św. ok. godz. 19.00.
  4. Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości i abstynencji. Zachęcamy do podjęcia przynajmniej do końca tego miesiąca postanowienia powstrzymania się od picia alkoholu, by taką ofiarą wybłagać pogrążonym w nałogu alkoholowym łaskę życia w trzeźwości. Na stoliku przed amboną leży „Księga Abstynencji”. Zapiszmy w niej nasze postanowienia.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się wprowadzenie do naszej świątyni obrazu Matki Bożej Niepokalanej, który peregrynuje po parafiach naszej  diecezji, tam, gdzie znajdują się wspólnoty Apostolatu Maryjnego. Czciciele Matki Bożej będą modlić się przed obrazem codziennie ok. godz. 17.30 i do wspólnej modlitwy zapraszają wszystkich parafian.
  6. Zgodnie z zapowiedzią, dziś po Mszach św. będzie możliwość wsparcia ofiarą do puszki Anny Sosnowskiej, która w wyniku wypadku złamała kręgosłup i prosi nas o pomoc w leczeniu.
  7. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. Proponujemy tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Miłujcie się!” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach znajdziemy do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
  8. Dzieciom i młodzieży wypoczywającej na wakacjach, życzymy Bożego błogosławieństwa. Przypominamy, aby w wakacje nie zaniedbać niedzielnej Mszy świętej i codziennej modlitwy. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem