Ogłoszenia parafialne

9 sierpnia 2020 r. - XIX Niedziela Zwykła

  1. W sierpniu, miesiącu trzeźwości, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich dotkniętych wielką tragedią alkoholizmu. Dajmy również dobry przykład. Zachęcamy do podjęcia przynajmniej do końca tego miesiąca postanowienia powstrzymania się od picia alkoholu, by taką ofiarą wybłagać pogrążonym w nałogu alkoholowym łaskę życia w trzeźwości. Na stoliku przed amboną leży „Księga Abstynencji”. Zapiszmy w niej nasze postanowienia.
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;  we wtorek św. Klarę, dziewicę; w piątek św. Maksymiliana Marię Kolbego, prezbitera i męczennika.
  3. Od dzisiaj, przez cały tydzień, pozostanie w naszym kościele parafialnym, peregrynujący po naszym dekanacie, obraz Maryi objawiającej Cudowny Medalik. Apostolat Maryjny Cudownego Medalika zaprasza wszystkich parafian na nabożeństwo ku czci Matki Bożej, które będzie sprawowane codziennie o godz. 17.00. Ufamy, że ten czas peregrynacji zaowocuje w nas odnowieniem wiary przez przezwyciężenie smutku i lęku obecnego czasu. Przyjmijmy za swoje zawołanie Apostolatu Maryjnego Cudownego Medalika – „Wszystko z Niepokalaną!”
  4. W czwartek – 13 sierpnia – zapraszamy  na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je o godz. 19.30 modlitwą różańcową. O godz. 20.00 odprawimy Mszę św., po której wyruszymy z procesją fatimską – ze świecami – wokół naszego kościoła. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie ku czci Matki Bożej. Będzie mu przewodniczył ks. prof. Michał Olejarczyk. 
  5. W sobotę przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie zwana Świętem Matki Bożej Zielnej. W tym dniu jesteśmy zobowiązani do udziału we Mszy św. i powstrzymania się od prac niekoniecznych. Msze św.  jak w niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. 
  6. Pozostajemy w duchowej łączności z XXXIX Kielecką Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę. Przez orędownictwo Pani Jasnogórskiej polecamy Opatrzności Bożej Ks. Bpa Ordynariusza Jana Piotrowskiego, który przewodzi tej pielgrzymce oraz wszystkich jej uczestników, którzy niosą na Jasną Górę nasze intencje modlitewne.
  7. Pani Anna Sosnowska, mieszkająca w parafii Kozłów Małogoski, z całego serca dziękuje za wsparcie materialne na jej leczenie złamanego kręgosłupa w wypadku samochodowym. W zeszłą niedzielę nasza wspólnota parafialna po Mszach św. ofiarowała na ten cel 5497. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim Darczyńcom!
  8.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się!” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach znajdziemy do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
  9. Dzieciom i młodzieży wypoczywającej na wakacjach, życzymy Bożego błogosławieństwa. Przypominamy, aby w wakacje nie zaniedbać niedzielnej Mszy świętej i codziennej modlitwy. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem