Ogłoszenia parafialne

30 sierpnia 2020 r. - XXII Niedziela Zwykła

 1. We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny, który pragniemy polecić opiece Bożej. Zapraszamy zatem dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i pracowników szkół na Mszę Św. o godz. 8.00 w kościele parafialnym i w kaplicy w Podchojnach. Bardzo prosimy, aby wszyscy posiadali maseczki ochronne.
 2. We wtorek także, zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami na próbę o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa.
 3.  W czwartek o godz. 16.00 rozpocznie się spowiedź święta przed Sakramentem Bierzmowania. Zapraszamy kandydatów, świadków i rodziny Bierzmowanych do przyjęcia łaski Miłosierdzia Bożego.
 4. W piątek – pierwszy miesiąca – zapraszamy do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy nasze i całego świata, raniące Najświętsze Serce Jezusa. Spowiedź święta rozpocznie się rano o godz. 6.30 a popołudniu o 15.00 w Godzinie Miłosierdzia Bożego i od 17.00 do 18.30. Na progu nowego roku szkolnego do spowiedzi zapraszamy także dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. W Piaskach i Podchojnach Msza Św. i spowiedź ok. godz. 19.00. 
 5. W czwartek – pierwszy miesiąca – zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za dar kapłaństwa i Eucharystii podczas Mszy Św. o godz. 18.00. W tym dniu będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
 6. W sobotę, 5 września o godz. 12.00, ks. Bp Andrzej Kaleta udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Prosimy, aby podczas tej uroczystości wszyscy posiadali maseczki ochronne.
 7. W sobotę o godz. 17.30 odprawimy Nabożeństwo Pierwszosobotnie do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, wynagradzające sprawiedliwości Bożej za grzechy przeciwko Matce Najświętszej.
 8. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej na Mszę Św. o godz. 15.00.
 9. W dniach 5-6 września br. na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników. Więcej informacji odnośnie programu pielgrzymki znajdziemy na tablicach informacyjnych przed kościołem.
 10. Dziś w Archiopactwie Cystersów w Jędrzejowie trwają uroczystości odpustowe. Zachęcamy do nawiedzenia klasztoru, by pomodlić się przy wystawionych relikwiach patrona naszego miasta, bł. Wincentego Kadłubka.
 11. Przypominamy, że w kościele mamy ścisły obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką ochronną. Pamiętajmy o tym nie tylko z racji zarządzenia urzędowego, ale także z powodu chrześcijańskiej odpowiedzialności za siebie nawzajem.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. W koszykach znajdziemy do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 13. Wszystkich naszych drogich Parafian i Gości polecamy Bożej Opatrzności i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem