Ogłoszenia parafialne

Narodzenie Najświętszej Maryi Panny

6 września 2020 r. - XXIII Niedziela Zwykła

 1. W naszej wspólnocie parafialnej bardzo serdecznie witamy s. Ewę Machaj. Przybywa do nas z placówki Sióstr Służebniczek Dębickich w Zakopanem. Przyjęła zadanie opieki nad dziećmi w Ognisku „Caritas” po siostrze Andrei, którą Matka Prowincjalna przeniosła do Gostynia. Siostrę Ewę polecamy opiece Trójcy Przenajświętszej i życzymy błogosławionej pracy w naszej parafii.
 2. We wtorek – 8 września – przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny potocznie nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. W tym dniu będzie poświęcenie ziarna do tegorocznych zasiewów po Mszach św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.
 3.  W środę, o godz. 18.00 będzie Msza św. w intencji ministrantów i ich rodziców. Po Mszy św. zapraszamy służących Chrystusowi przy ołtarzu wraz z rodzicami na spotkanie na plebanii.
 4. W czwartek, o godz. 17.00 rozpocznie się spowiedź dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, ich rodziców, chrzestnych, rodzeństwa i krewnych.
 5. W sobotę, o godz. 12.30 odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej ostatniej grupy dzieci z tego rocznika.
 6. W przyszłą niedzielę, na Mszę Św. o godz. 12.00 Burmistrz Miasta i Gminy Jędrzejów zaprasza wszystkich na Dziękczynienie Dożynkowe. Będziemy uwielbiać dobrego Boga za tegoroczne plony i prosić o błogosławieństwo na czas nowych zasiewów.
 7. W niedzielę – 13 września – o godz. 15.00 będziemy przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy do tego dziękczynienia dzieci, które rok temu przyjęły pierwszy raz Jezusa Chrystusa w Komunii Świętej oraz ich najbliższych. Przygotowanie do tej uroczystości, połączone ze spowiedzią świętą obędzie się w najbliższy czwartek o godz. 16.00.
 8. Papież Franciszek zwrócił się do wiernych całego świata, aby w przyszłą niedzielę wsparli swoimi ofiarami remont Bazyliki Grobu Bożego w Jerozolimie. Odpowiadając na tę prośbę Ojca Świętego, w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. będziemy mogli złożyć naszą materialną ofiarę na wsparcie chrześcijan w Ziemi Świętej.
 9. W przyszłą niedzielę przypada 13 września, zapraszamy zatem na Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się o godz. 19.30 modlitwą różańcową. Po Mszy św. o godz. 20.00 pójdziemy w procesji fatimskiej ze świecami wokół naszego kościoła. 
 10. Przypominamy, że w kościele mamy ścisły obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką ochronną. Pamiętajmy o tym nie tylko z racji zarządzenia urzędowego, ale także z powodu chrześcijańskiej odpowiedzialności za siebie nawzajem.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. W koszykach znajdziemy do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 12. Wszystkich naszych drogich Parafian polecamy opiece Trójcy Przenajświętszej w nadchodzącym nowym tygodniu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem