Ogłoszenia parafialne

27 września 2020 r. - XXVI Niedziela Zwykła

  1. W najbliższych dniach, w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: w poniedziałek – św. Wacława, męczennika; we wtorek – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; we środę – św. Hieronima, biskupa i doktora Kościoła; we czwartek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła; w piątek –  Świętych Aniołów Stróżów.
  2. Przypominamy, że od 1 października następuje zmiana godziny popołudniowej Mszy Św. Będzie ona odprawiana o godz. 17.00.
  3. W czwartek rozpoczyna się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Każdego dnia Różaniec będziemy odmawiać o godz. 16.30. Jak pamiętamy z objawień fatimskich, sama Matka Boża, wzywa nas do codziennego rozważania tajemnic różańcowych. Zapraszamy zatem dorosłych, młodzież i dzieci do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem Maryi Niepokalanej.
  4. W czwartek – pierwszy miesiąca – zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej za dar kapłaństwa i Eucharystii. O godz. 17.00 podczas Mszy św. będziemy modlić się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
  5. W piątek – pierwszy miesiąca – zapraszamy do udziału we Mszy Św. i przyjęcia do Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy własne i całego świata. Zachęcamy również do spowiedzi świętej, z której można skorzystać rano od godz. 6.30 do 7.30, o 15.00 w Godzinie Miłosierdzia, jak również popołudniu od 16.00 do 17.30. W Piaskach i Podchojnach Msza Św. i spowiedź ok. godz. 18.00.
  6. W sobotę – pierwszą miesiąca – o godz. 16.30 rozpocznie się Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Zapraszamy do wspólnego odmówienia Różańca i przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej sprawiedliwości Bożej za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. 
  7. Zachęcamy wszystkich chłopców od czwartej klasy szkoły podstawowej wzwyż, aby wstępowali w szeregi Ministrantów w naszej parafii. Być ministrantem to wielka sprawa. To oznacza służbę samemu Panu Bogu przy Jego ołtarzu w trakcie liturgii. Szczegóły odnośnie posługi ministranckiej można otrzymać u ks. Przemysława.
  8. Dziś zgodnie z prośbą Ks. Bpa Ordynariusza, po każdej Mszy Św. możemy wesprzeć naszą dobrowolną ofiarą do puszek ofiary pożaru, jaki dotknął uchodźców w Grecji. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”!
  9. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”. 
  10. W nadchodzącym nowym tygodniu naszym Parafianom życzymy obfitości łask Bożych i zawierzamy wszystkich Opatrzności Bożej przez orędownictwo Matki Bożej Różańcowej.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem