Ogłoszenia parafialne

25 października 2020 r. - XXX Niedziela Zwykła

 1. Dziś przypada kolejna rocznica poświęcenia naszego kościoła. W tym dniu szczególnie dziękujemy Trójcy Przenajświętszej za dar tej Świątyni, w której gromadzi się żywy Kościół Chrystusowy, który my jesteśmy. Niech Bóg wszechmogący da życie wieczne budowniczym tej świątyni i błogosławi wszystkim, którzy obecnie dbają o jej piękno. Jednocześnie w kończącym się Tygodniu Misyjnym uświadamiamy sobie jak dużo ludzi na świecie nie zna jeszcze prawdziwego Boga, oraz nie ma możliwości wspólnej modlitwy w domu Bożym. Składając dziś po Mszy Świętej ofiarę do puszki na misję będziemy mogli przyjść z pomocą misjonarzom i przyczynić się do budowy i utrzymania kościołów w krajach misyjnych. 
 2. Przed uroczystością Wszystkich Świętych zapraszamy do skorzystania ze Spowiedzi świętej, aby uzyskać odpust zupełny  i ofiarować go za zmarłych. Przez cały tydzień z sakramentu Pokuty i Pojednania możemy skorzystać rano od godziny 6:30 do 7:30, a także wieczorem od godzinę 16:30 do 17:30. 
 3. W środę przypada święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza - patrona w sprawach trudnych i beznadziejnych. Tych świętych szczególnie prosimy o opiekę nad nami w tym tygodniu. 
 4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Ze względu na pandemię i zarządzenia księdza Biskupa Ordynariusza na cmentarzu nie będzie żadnej Mszy Świętej! Wszystkich parafian zapraszamy na Eucharystię do naszej świątyni parafialnej według porządku niedzielnego. Przed południem o  godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 12:00. Po południu o godz. 16:00 zapraszamy na Mszę Świętą za zmarłych polecanych w nowennie -  czyli dziewięciodniowej modlitwie o ich zbawienie. O 17:00 odprawimy w tym dniu ostatnią Mszę Świętą. 
 5. Porządkujemy groby, stawiamy na nich kwiaty i znicze, ale pamiętajmy przede wszystkim o modlitwie za naszych drogich zmarłych. W tych dniach Kościół szczególnie modli się za nich w wypominkach. Wypominki jednorazowe, kwartalne, półroczne i roczne oraz nowennowe możemy zamawiać przed i po Mszach Świętych w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej na plebanii przez cały tydzień od 9:00 do 16:30. Pamiętajmy, że modlitwa wypominkowa jest wyrazem miłości do naszych bliskich zmarłych i chrześcijańską troską o ich wieczne zbawienie. 
 6. Ks. bp. Ordynariusz Jan Piotrowski skierował do nas w tych dniach swoje słowo:

  Drodzy Diecezjanie, Czcigodni Bracia Kapłani, Osoby Życia Konsekrowanego,

  ostatnie dni, jakie przeżywamy, niosły coraz to liczniejsze zachorowania spowodowane szerzeniem się epidemii wywołanej przez koronawirusa. Wielu z nas doświadcza w tym czasie lęku o zdrowie własne i swoich bliskich. W sytuacji zagrożenia naszego zdrowia i życia trzeba nam zawierzyć się Bożej Opatrzności oraz stosować się w życiu codziennym i w relacjach z innymi osobami do zaleceń służb sanitarnych, które już od dłuższego czasu wzywają do zachowywania dystansu, dezynfekcji i zakrywania ust i nosa. Zdaję sobie z sprawę z niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą trwająca od wiosny pandemia. 

  Należy tutaj pamiętać, że w podobnych sytuacjach, jakie miały miejsce w minionych wiekach, wierni w sytuacji zagrożenia zarazą uciekali się o pomoc do Boga, który jest jedynym źródłem życia i jedynym uzdrowicielem człowieka i świata.

  1. Wsłuchując się w Słowo Boże, które w trzecim Bożym Przykazaniu nakazuje nam wierzącym, abyśmy czcili dzień święty, a tym dniem dla nas chrześcijan-katolików jest niedziela, która jest pamiątką Zmartwychwstania Chrystusa, przypominam naukę Kościoła zawartą w Katechizmie Kościoła Katolickiego, który uczy w następujący sposób:
   2181 Eucharystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.
   2182 Uczestnictwo w niedzielę we wspólnej celebracji Eucharystii jest świadectwem przynależności do Chrystusa i Jego Kościoła oraz wierności Chrystusowi i Kościołowi. Wierni potwierdzają w ten sposób swoją komunię w wierze i miłości. Wspólnie świadczą o świętości Boga i nadziei zbawienia. Umacniają się nawzajem pod przewodnictwem Ducha Świętego”.
  2. Pamiętając jednak o osobach będących na kwarantannie, osobach starszych, chorych, osobach opiekujących się małymi dziećmi czy osobami chorymi, oraz osobach, które czują obawę przed zarażeniem, udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej aż do odwołania.
  3. Osobom, które z poważnych i niezależnych od siebie przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy Św. sprawowanej w kościele parafialnym, przypominam o konieczności godnego uczestniczenia w niej za pomocą transmisji w środkach masowego przekazu.
  4. Przypominam braciom kapłanom i nadzwyczajnym szafarzom Komunii świętej, że wierni mogą przyjmować Komunię Świętą zarówno do ust, jak i na rękę.
  5. Zachęcam do korzystania z łaski odpustu zupełnego udzielonego przez Penitencjarię Apostolską na czas trwania pandemii.

  Wszystkich chorych, służbę zdrowia, i wszelkie służby niosące pomoc w walce z pandemią ogarniam moją modlitwą i udzielam wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.

  † Jan Piotrowski BISKUP KIELECKI

 7. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła możemy nabyć tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się”, a także „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach leży do zabrania biuletyn Dzień Pański.
 8. Wszystkich naszych Drogich Parafian i Miłych Gości polecamy Opatrzności Bożej i życzymy pogłębionego wiarą przeżycia tych dni, w których staniemy przy grobach naszych bliskich. Pan prawdziwie zmartwychwstał i my w Nim też zmartwychwstaniemy!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem