Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Wszystkich Świętych

1 listopada 2020 r. - Uroczystość Wszystkich Świętych

 1. Dzisiejsza uroczystość pozwala nam w jednym dniu czcić zasługi wszystkich Świętych. Przez wstawiennictwo tak wielu orędowników prosimy Wszechmogącego Boga o przyjęcie do grona zbawionych naszych drogich zmarłych oraz o wzmocnienie łaską nas samych w drodze do świętości.
  W związku z zamknięciem przez władze państwowe cmentarzy do 2 listopada włącznie, niech nasza świątynia jednoczy nas ze świętymi i stanie się miejscem wielkiej modlitwy za zmarłych.
 2. Dziś Msze św. sprawowane są jak w każdą niedzielę, a dodatkowo o godz. 15.30 rozpoczniemy modlitwę wypominkową w nowennie za zmarłych, których z wiarą w zmartwychwstanie polecimy Miłosiernemu Bogu we Mszy świętej o godz. 16.00. Ta nowenna z wypominkami za zmarłych będzie trwała w naszym kościele przez 9 kolejnych dni.
 3. W poniedziałek będziemy przeżywać Wspomnienie Wszystkich wiernych Zmarłych. W tym dniu Msze św. w naszym kościele parafialnym będą sprawowane o godz. 6.30. 7.00, 9.00, 12.00, 16.00 i 17.00. Poczynając od Mszy św. o godz. 9. 00, przed każdą Eucharystią będziemy modlić się wypominkami o zbawienie naszych najbliższych.
 4. Imiona zmarłych do modlitwy wypominkowej Kościoła możemy podawać każdego dnia w zakrystii przed i po Mszy św. oraz na plebani. Troszczmy się o to, aby nikt z naszych bliskich zmarłych nie pozostał w tych dniach bez wspomnienia modlitewnego przed Bogiem.
 5. W czwartek – I miesiąca – podczas Mszy św. o godz. 17.00, zapraszamy do wspólnej modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
 6. W piątek – I miesiąca – zapraszamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Bogu za grzechy nasze i całego świata. Do Spowiedzi św. możemy przystąpić w tym dniu rano od godz. 6.30 – 7.30 i po południu od godz. 15.30 – 17.30. W kaplicach: w Piaskach i Podchojnach Msza św. i spowiedź będzie ok. godz. 18.00.
 7. W sobotę – I miesiąca- o godz. 16. 30 rozpoczniemy Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, odmawiając przed Najświętszym Sakramentem różaniec. Uczestnicząc we Mszy św. o godz. 17.00 i przyjmując Komunię św., przeprosimy Boga za grzechy przeciwko Najświętszej Maryi Pannie popełnione w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.
 8. W przyszłą niedzielę, po Mszy świętej o godz. 10.30, dzieci otrzymają specjalne nagrody za gorliwe uczestniczenie w modlitwie różańcowej w październiku.
 9. W Uroczystość wszystkich Świętych, po Mszy św. o godz. 17.00, nasza parafia włączy się w ogólnopolską modlitwę – Różaniec do Granic Nieba. Przez oktawę, tzn. 8 dni, wraz z naszymi rodakami w kraju i za granicą, będziemy się modlić o uznanie świętości poczętego życia, pokój w naszej Ojczyźnie i ustąpienie epidemii koronawirusa. W sobotę na tę modlitwę zapraszamy wyjątkowo o godz. 16.30.
 10. W tym roku, ze względu na epidemię, odpust zupełny, związany z Uroczystością wszystkich Świętych, dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby w myślach za zmarłych, możemy uzyskać przez osiem dni - dowolnie wybranych - w całym listopadzie.
 11. Odpust zupełny, związany z dniem 2 listopada, możemy uzyskać przez nawiedzenie cmentarza w dowolnie wybranym dniu listopada i pobożne odmówienie tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”.
 12. Osoby starsze, chore, w kwarantannie i te, które odczuwają lęk związany z epidemią, mogą odpust zupełny uzyskać w dniach listopadowych przez duchową łączność z osobami nawiedzającymi miejsca święte, odmówienie pobożne wybranych przez siebie modlitw za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Matki Najświętszej oraz modlitwę w intencjach Ojca św.
  Ponadto, wszyscy wierni, pragnący uzyskać odpust zupełny muszą spełnić następujące warunki: a/ przystąpić do spowiedzi sakramentalnej, a jeśli jest to niemożliwe, wzbudzić w sobie pragnienie skorzystania z tego sakramentu przy najbliższej okazji, b/ wzbudzić w sobie pragnienie wyzbycia się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, c/ przyjąć Komunię eucharystyczną.
  Odpust zupełny możemy za każdym razem ofiarować za jakiegoś zmarłego.
 13. Po Mszy św. możemy nabyć tygodniki katolickie, a w koszyczkach, przy wyjściu z kościoła, jest do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 14. Wszystkich naszych drogich Parafian i miłych Gości polecamy Opatrzności Bożej i życzymy pogłębionego wiarą przeżycia tych świętych dni. Pan prawdziwie zmartwychwstał i my też zmartwychwstaniemy!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem