Ogłoszenia parafialne

8 listopada 2020 r. - XXXII Niedziela Zwykła

  1. Dziś przeżywamy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Republice Środkowoafrykańskiej, pod hasłem "Przewrócić Nadzieję". Niech Pan Bóg przyjmie naszą modlitwę w intencji braci i sióstr prześladowanych z powodu wiary w Jezusa Chrystusa. Ofiary złożone dziś na tacę przeznaczymy na potrzeby chrześcijanom w Republice Środkowoafrykańskiej.
  2. W listopadzie Kościół zachęca nas do tradycyjnej modlitwy wypominkowej za naszych drogich zmarłych. Imiona zmarłych do modlitwy wypominkowej możemy ciągle zgłaszać w zakrystii. Wypominki roczne, półroczne i kwartalne, będą czytane w niedzielę przed Mszą świętą o godzinie 9:00 i 12:00. Przed Mszą świętą o godzinie 10:30 modlimy się za zmarłych budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła oraz za zmarłych kapłanów i siostry zakonne, posługujących w naszej parafii. W kaplicach wypominkami za zmarłych modlimy się po Mszach świętych.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać; w poniedziałek Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; we wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w środę wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; w czwartek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika; w piątek wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. Tych świętych, czczonych w tym tygodniu, będziemy prosić o opiekę nad nami.
  4. W środę - 11 listopada - przypada 102 rocznica odzyskania niepodległości. W tym dniu, pod przewodnictwem księdza biskupa Andrzeja Kalety, podziękujemy Panu Bogu za dar wolnej Ojczyzny, oraz pomodlimy się o życie wieczne dla naszych bohaterów, którzy zginęli w walce o niepodległość Polski. Uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godzinie 10:00. Zamówił ją starosta Powiatu Jędrzejowskiego pan Paweł Faryna. W związku z ograniczeniami co do ilości wiernych w kościele, Msza święta za Ojczyznę będzie transmitowana w Internecie. W duchu miłości do Ojczyzny postarajmy się wywiesić flagi biało-czerwone na naszych domach.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Seminaryjny. Polecimy Panu Bogu nasze Wyższe Seminarium Duchowne i zaniesiemy modlitwę o nowe powołania kapłańskie. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.
  6. W związku z rozwojem pandemi została wprowadzona nowa zasada określająca liczbę wiernych na nabożeństwach. Od dzisiaj w naszym kościele może przebywać jednocześnie 54 osoby. W kaplicach: w Piaskach – 10 osób, w Podchojnach – 15 osób, w Podlaszczu - 5 osób, w Węgleńcu -11 osób.
  7. Aby chronić naszych seniorów, Ośrodek Pomocy Społecznej Miasta i Powiatu w Jędrzejowie przystąpił do programu „Wspieraj Seniora”, który adresowany jest do osób w wieku 70 lat i więcej, a w uzasadnionych przypadkach także przed 70 rokiem życia. W gablocie przed kościołem wywieszona jest informacja z numerami telefonów pod którymi seniorzy mogą zgłosić potrzebę pomocy w zakupie artykułów koniecznych do życia, czy też leków.
  8. W ramach kampanii przeciwko przemocy wobec dzieci i młodzieży Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zorganizowało bezpłatną pomoc psychologa i adwokata. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie z ogłoszeniami przed kościołem.
  9. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
  10. Nam tu zebranym i całej Parafii Trójcy Świętej, w nowym tygodniu, niech Pan Bóg błogosławi i darzy dobrym zdrowiem i potrzebnymi łaskami.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem