Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

22 listopada 2020 r. - XXXIV Niedziela Zwykła - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

  1. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata niech rozpocznie w naszym sercu prawdziwe królowanie Boga. Poddajmy nasze myśli słowa i uczynki działaniu łaski Zbawiciela. Przez to staniemy się żywą cząstką Królestwa Bożego i przyczynimy się do jego rozwoju w świecie.
  2. Miesiąc listopad to wyjątkowy czas modlitwy za zmarłych, zwłaszcza przy nawiedzeniu cmentarzy, kiedy możemy otrzymać odpust zupełny. Jednocześnie pamiętajmy o tradycyjnej modlitwie wypominkowej Kościoła. Imiona naszych drogich zmarłych możemy ciągle podawać w zakrystii do modlitwy w wypominkach rocznych, półrocznych i kwartalnych.
  3. W tym tygodniu nasz Organista, Pan Damian, zaniesie poświęcone opłatki mieszkańcom Ignacówek, Podlaszcza, Podchojn, i Węgleńca. W zakrystii zachęcamy do nabycia opłatków przez tych, którzy zwyczajowo odbierają je od Sióstr. Ofiary składane przy tej okazji są naszym podziękowaniem za całoroczną pracę Pana Organisty i Siostry Zakrystianki.
  4. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent, czyli okres przygotowania na przyjście Zbawiciela, tak w czasie świąt Bożego Narodzenia jak i przy końcu świata. W tym dniu Biskup Kielecki Jan Piotrowski będzie obchodził szóstą rocznicę ingresu do Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do modlitwy w intencji Księdza Biskupa w parafiach naszej diecezji, we wspólnotach zakonnych, w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach oraz we wspólnotach rodzinnych.
  5. W zakrystii przygotowane są świece Caritas na stół wigilijny. Zakupując taką świecę pomagamy najuboższym dzieciom w naszej diecezji. Potraktujmy to jako zaproszenie do stołu wigilijnego niespodziewanego gościa, który w ten sposób znajdzie się w naszym sercu, a tym samym w naszym domu.
  6. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki - „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki – „Miłujcie się!” i „Mały Gość Niedzielny” W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”
  7. Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy w tym tygodniu trwania w łasce bliskości z Jezusem Chrystusem Królem Wszechświata.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem