Grupy Modlitewne

Grupa Apostolatu Maryjnego

Grupa Apostolatu Maryjnego

Grupa Apostolatu Maryjnego C. M przy parafii Trójcy Świętej w Jędrzejowie powstała 2010 roku. Zapisało się 78 osób, a na spotkanie przyszło 20. Nikt nie chciał zgodzić się zostać przewodniczącym (moderatorem). Na moje ręce (Ewy Stepniak) pani moderator złożyła dokumenty i materiały i tak już zostało. Zdawałam sobie sprawę z ogromu pracy nad sobą, aby podołać obowiązkom.

Pierwsze rekolekcje, zjazdy i dni skupienia były dla nas wielkim przeżyciem. We wszystkim pomagała nam p. Halina – Moderator Diecezjalny, którą darzymy wielką sympatią i jest dla nas dobrym autorytetem. W każdą pierwszą sobotę miesiąca zbieramy się w sali katechetycznej na spotkanie formacyjne. Na spotkaniach zawsze mamy obecnego kapłana (ks. Damiana), który czyta nam Słowo Boże i wyjaśnia perykopę Biblijną. Pozostały materiał przygotowuje przewodnicząca lub ktoś z Rady.

Na spotkaniu panuje rodzinna atmosfera i bardzo często imiennicy przynoszą ciasto na poczęstunek. Po spotkaniu idziemy na I sobotnią Mszę św. i zmianę tajemnic różańcowych, ponieważ większość apostołek należy do Koła Żywego Różańca. Współpracujemy także z grupą przyjaciół Misjonarzy Oblatów. Po pięciu latach zadaję sobie pytanie, co daje mi przynależność do Apostolatu Maryjnego?! I wiem, że daje mi wewnętrzny pokój, radość i zadowolenie. Czuję opiekę Matki Bożej, która nas prowadzi i pomaga rozwiązywać problemy. W naszej księdze próśb i podziękowań jest już wiele, ale wiem że wiele jeszcze łask czeka na nas, prosimy więc o nie.

Posłużę się cytatem z książki pani Haliny Pilewskiej „ Dojrzewać do miłości”. „Nie potrafię tak naprawdę dziękować Bogu za dar przynależności do Apostolatu Maryjnego C.M na który zasłużyłam. Być uczniem Maryi, być w jej szkole to wielkie wyróżnienie i zaszczyt. Nie mogę zrozumieć tych, którzy boją się zostać uczniami Maryi”.

Tak jak kiedyś Apostołowie wołali. Panie do kogóż pójdziemy? – Ty masz słowa życia wiecznego! I my dziś może zmęczeni, zniechęceni, ale biegnijmy do stóp Niepokalanej. W odmawianym różańcu Biblijnym uwzględniamy prośby naszych apostołów i tych wszystkich, którzy nas o to proszą. Zadań mamy dużo, a robotników mało, sprawa to trudna i powierzamy ją Naszej Niepokalanej. Wszystko z Niepokalaną!

Apostołowie Maryi przy parafii Trójcy Świętej w Jędrzejowie:

 1. Ewa Stępniak – przewodnicząca
 2. Leokadia Kaczorowska – zastępca przewodniczącej
 3. Maria Kasza – zastępca przewodniczącej
 4. Zofia Kwiecień – skarbnik
 5. Janina Chrzanowska
 6. Barbara Gołębiowska
 7. Wincenty Skowron
 8. Małgorzata Lenartowicz – Suwała
 9. Maria Czerwińska
 10. Halina Strojecka
 11. Janina Laprus
 12. Wacław Laprus
 13. Krystyna Fendrych
 14. Halina Szczerba
 15. Helena Ciosk
 16. Helena Kulasek
 17. Beata Kompe
 18. Julianna Kompe
 19. Anna Latos
 20. Małgorzata Klamka
 21. Anna Klos
 22. Monika Badziąg

Apostolat Maryjny
Apostolat Maryjny
Apostolat Maryjny
Apostolat Maryjny
Apostolat Maryjny
Apostolat Maryjny
Apostolat Maryjny

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...