Społeczność

Od września 2014 roku działa przy parafii Świętej Trójcy w Jędrzejowie Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Powstała ona na gruncie Kręgu Biblijnego. Spotkania wspólnoty odbywają się przeważnie w czwartki po mszy świętej. W trzeci czwartek miesiąca Wspólnota organizuje spotkania modlitewne na które zapraszana jest cała parafia. Zapraszamy chętnych do naszej Wspólnoty, ludzi, którzy Boga stawiają na pierwszym miejscu i nie boja się o Nim rozmawiać czy Go uwielbiać. Przyjdź, zobacz, to nic nie kosztuje a może zmienić jakość Twojego życia.

Krąg powstał w lutym 2013 roku. Przez czas pilotowania (15 miesięcy) prowadzili nas Renata i Grzegorz Kwaśniewscy z kręgu kieleckiego. Pierwsze spotkania były czasem formacji, wchodzenia w tematykę jaką proponuje ruch Światło-Życie, czasem poznawania się, budowania wzajemnego zaufania.

Grupa Apostolatu Maryjnego C. M przy parafii Trójcy Świętej w Jędrzejowie powstała 2010 roku. Zapisało się 78 osób, a na spotkanie przyszło 20. Nikt nie chciał zgodzić się zostać przewodniczącym (moderatorem). Na moje ręce (Ewy Stepniak) pani moderator złożyła dokumenty i materiały i tak już zostało. Zdawałam sobie sprawę z ogromu pracy nad sobą, aby podołać obowiązkom.

Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła.

Twórcą oazy, założycielem Ruchu i pierwszym moderatorem krajowym był ks. Franciszek Blachnicki (24 III 1921 - 27 II 1987). Początki historii Ruchu sięgają roku 1954, kiedy to odbyła się pierwsza oaza rekolekcyjna. Do roku 1976 Ruch był znany pod nazwą "Ruch oazowy", "Ruch Żywego Kościoła".

Historia i Teraźniejszość Żywego Różańca w naszej parafii

Potrzebę modlitwy różańcowej przypominają objawienia maryjne w Gietrzwałdzie czy Fatimie.

„Odmawiajcie różaniec” – taka jest odpowiedź Maryi na wiele niepokojących pytań naszego czasu.

„Boże Echo”

„Kościół potrzebuje muzyków... Tysiące wierzących umacniało swoją wiarę muzyką, która wypływała z serc innych wierzących i stawała się częścią liturgii, a przynajmniej bardzo cenną pomocą w jej godnym sprawowaniu. Śpiew pozwala przeżywać wiarę jako żywiołową radość i miłość, jako ufne oczekiwanie na zbawczą interwencję Bożą”.

W roku 1983 Stolica Apostolska ogłosiła Kartę Praw Rodziny, której uroczysta promocja odbyła się na terenie naszej Diecezji w Bazylice Katedralnej we wrześniu 1992 r.

Fakt ten uświadomił wielu, że rodzina jest niezaprzeczalnym dobrem i pora najwyższa, aby w demokratycznym państwie zapewnić sobie możliwość wpływania na różne dziedziny życia społecznego, narodowego i państwowego.

Pod tą nazwą zespół działa od roku 2005, kiedy to kierownikiem i głównym opiekunem zespołu został ks. Miłosz Hołda z ramienia Parafii Świętej Trójcy. Ksiądz Miłosz obecnie jest studentem KUL-u, ale nadal prowadzi zespół z Jędrzejowa, pisze dla niego teksty i układa muzykę.

Po kilku miesiącach przygotowań, 7 października 2012 na uroczystej mszy św. o godz. 11.00 przyjętych został do służby liturgicznej 14-stu nowych ministrantów.

Każdy chrześcijanin jest odpowiedzialny za zbawienie swoich braci – każdy z nas powinien być misjonarzem. Sprawa zbawienia naszych bliźnich nie może być obojętna, bo wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami w Chrystusie. Przez chrzest zostaliśmy włączeni w królewskie kapłaństwo Chrystusa, które nakłada na nas obowiązek misyjny ewangelizowania świata.

Ministrantem być

W ostatnich latach młodzież wielokrotnie zadaje sobie pytanie: kim tak naprawdę są ministranci? Pytanie, które wydaje się jasne i proste, nie jednemu sprawiło już spore kłopoty. Otóż wedle najprostszej definicji, ministranci to jedna ze wspólnot Kościoła, która w szczególny sposób służy Bogu.

  • To, Wielka Miłość Boga, Ojczyzny i Człowieka
  • To, Wielki Uniwersytet dla Polaków szczególnie w czasie tzw. „Rozmów Niedokończonych” w ramach, których wygłaszane są wykłady przez profesjonalistów: profesorów, polityków, posłów i fachowców z różnych dziedzin. Po wykładzie prowadzone są dyskusje ze słuchaczami z Polski i całego świata, na przedstawiony temat.
  • Radio to jest wysoko cenione przez Polaków w naszej Ojczyźnie i poza jej granicami, przez wszystkich tych, którzy chcą znać prawdę i dotrzeć do istoty rzeczy o otaczającym nas świecie.

Ognisko Wychowawcze Caritas im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Jędrzejowie rozpoczęło swoją działalność w 2000 r., zostało powołane do istnienia przez Zarząd Caritas Diecezji Kieleckiej dnia 02.09.2000r.

Inicjatorem jego utworzenia był ks. Dziekan Jerzy Siwiec, który zaproponował by w opuszczonym budynku parafialnym powstało "dzieło przeznaczone dla dzieci". Przy współpracy Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Rady Parafialnej i wielu ludzi dobrej woli rozpoczęto remont budynku, w którym partycypowały władze miasta.

Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy czwartek o godz. 18.00 w sali parafialnej. Wszystkich chcących śpiewać na chwałę Pana Boga zapraszają członkowie chóru wraz z organistą.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem