Aktualności

POŁĄCZYŁA ICH ŚWIĘTOŚĆ

 

List biskupów polskich z okazji beatyfikacji

Kard. Stefana Wyszyńskiego i M. Elżbiety Róży Czackiej

 

  1. Effatha – otwórz się

 

Usłyszeliśmy przed chwilą ważne słowa: Effatha – otwórz się oraz: Odwagi! Nie bójcie się, Ja jestem. Żeby móc świadczyć o Bogu i pomagać innym, trzeba otworzyć się na Bożą łaskę, która niezależnie od naszej kondycji fizycznej, życiowych przeciwności, cierpienia i przykrych doświadczeń może przynieść w nas i przez nas obfite owoce. Potrzebna też jest odwaga, dzięki której możemy pokonywać nasze słabości i lęki naszej codzienności.

Za tydzień będziemy przeżywać radosną uroczystość beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Czackiej, niewidomej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Bóg mógł przez nich dokonać wielkich rzeczy, bo otworzyli się na Jego łaskę i z odwagą podjęli swoje powołanie, służąc innym.

 

Szczęść Boże!

Zbliżają się Święta Zmartwychwstania Pańskiego, zwane również Świętami Wielkanocnymi. Są to dla nas, ludzi wierzących najważniejsze Święta w roku liturgicznym. Wspominamy w nich dzień w którym Jezus zmartwychwstał i otworzył nam drogę do nieba. Wiemy że najważniejszym przygotowaniem do tych świąt, jest porzucenie złego postępowania i odkrywanie miłości Boga w naszym życiu. Niech pomoże nam w tym, nabożeństwo Drogi Krzyżowej, którą przygotowały dzieci z naszej parafii.

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2, znajdującej się na terenie parafii Trójcy świętej w Jędrzejowie, modlą się Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny.

Obecnie przeżywamy maj – miesiąc w sposób szczególny poświęcony Matce Bożej. Kościół modli się w tym czasie Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny. Jednak z powodu panującej pandemii i związanych z nią ograniczeń przebywania w kościołach, wierni modlą się we własnych domach.

Również Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 włączyli się we wspólną modlitwę Kościoła. Ty również, Drogi Widzu, oglądając ten filmik, proś Matkę Bożą o powstrzymanie pandemii wirusa.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Święcenia Diakonatu

W sobotę – 16 maja – o godz. 10:00 w naszym kościele parafialnym ks. bp Marian Florczyk udzielił święceń diakonatu naszym alumnom – Łukaszowi i Tomaszowi Chowańcom oraz Piotrowi Grzegorzkowi z diecezji tarnowskiej. Wszystkich parafian prosimy serdecznie o modlitwę w intencji nowo wyświęconych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty.

Zapraszamy do galerii - Święcenia Diakonatu 2020 - Jędrzejów

Zapis wideo: https://www.facebook.com/ParafiaSwTrojcy.Jedrzejow

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...