Ogłoszenia parafialne

XVI Niedziela Zwykła - 18 lipca 2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: w czwartek – święto św. Marii Magdaleny; w piątek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; w sobotę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy. Tym świętym zawierzamy w tym tygodniu nasze życie, prosząc o wstawiennictwo przed Bogiem.

XII Niedziela Zwykła 20 czerwca 2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. W niedzielę o godz. 15.00 będzie Msza Święta w Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.  Zapraszamy serdecznie dzieci z klas czwartych, ich rodziców, rodzeństwo, chrzestnych i krewnych do wspólnego dziękczynienia Panu Bogu za dar Chleba Eucharystycznego, który daje życie wieczne.
 2. Pracownicy Ogniska Wychowawczego Caritas w Jędrzejowie zapraszają wszystkich parafian na Festyn Rodzinny pod hasłem - „Jeżeli cokolwiek warto na świecie czynić, to tylko jedno – miłować!”. Festyn odbędzie się w najbliższą środę 23 czerwca br., w godz. od 16.00 – 19.00 przy budynku Caritas. Wystąpią zespoły muzyczne i taneczne. Organizatorzy zaproponują wiele konkursów z nagrodami dla dzieci i starszych. Będzie można skorzystać z porady lekarza i adwokata. Szczegółowe  informacje widnieją też na plakatach informacyjnych przy naszym kościele. Zapraszamy do rodzinnego spędzenia czasu w to środowe popołudnie przy Ognisku Wychowawczym Caritas!
 3. W środę o godz. 18.45 będzie ostatnie przygotowanie do sakramentu Bierzmowania. Bardzo prosimy, aby na to spotkanie koniecznie przyszli świadkowe Bierzmowania.

XI Niedziela Zwykła czerwca 2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Dziś przypada 13 dzień czerwca, zapraszamy zatem wszystkich parafian na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową o godz. 19.30. Po Mszy św. o godz. 20.00 pójdziemy w procesji fatimskiej ze świecami wokół naszego kościoła.
 2. 13 czerwca to rocznica beatyfikacji Bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek i patrona wiernych świeckich. W tym dniu wszystkie wspólnoty służebniczek rozpoczynają szczególny czas świętowania z racji przypadającej 7 sierpnia br. 150 rocznicy śmierci Bł. Edmunda Bojanowskiego. Siostry zapraszają bardzo serdecznie duszpasterzy i parafian do włączenia się w inicjatywy, które będą podejmowane w tym czasie – od 13 czerwca 2021 r. do 13 czerwca 2022 r. Jednocześnie dziękują za łączność z nimi w dziękczynieniu Bogu za dar beatyfikacji Edmunda Bojanowskiego. Siostry proszą o modlitwę o jego kanonizację i o dar nowych powołań do Zgromadzenia. Te skierowane do nas słowa podpisała s. Maksymilla Pliszka, Przełożona Generalna Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
 3. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego

X Niedziela Zwykła 6 czerwca 2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Trwa Oktawa Bożego Ciała aż do najbliższego czwartku, która szczególnie zaznacza się tym, że po Mszy św. o godz. 18.00 idziemy w procesji eucharystycznej, oddając cześć i uwielbienie Jezusowi Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. We wszystkie dni Oktawy prosimy o pomoc w zorganizowaniu procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i inne prosimy o sypanie kwiatów w czasie procesji. Znajdźmy czas i przyjdźmy do naszej świątyni, aby prosić Boga
  o błogosławieństwo dla naszych rodzin.

Uroczystość Najświętszej Trójcy 30 maja 2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1. Przeżywamy dziś uroczystość Trójcy Świętej, która dla naszej parafii jest Uroczystością Odpustową. Tym bardziej radosną, że dwaj nasi rodacy, bracia Tomasz i Łukasz Chowaniec otrzymali wczoraj z rąk ks. Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego święcenia kapłańskie,

a dziś będą koncelebrować w naszym kościele Mszę św. prymicyjną o godz. 12.00. Módlmy się, aby z Bożą pomocą wiernie wypełnili powołanie kapłańskie.

2.Zgodnie z tradycją odpustową, odprawimy dzisiaj Mszę św. w intencji naszych zmarłych parafian w kaplicy cmentarnej o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy!

3. W poniedziałek przypada Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy św. o godz. 18.00, będziemy się modlić dar chętnej służby drugiemu człowiekowi, której przykład odnajdujemy w postawie Najświętszej Maryi Panny wobec swojej kuzynki Elżbiety.

Zesłanie Ducha Świętego 31 maja 2020r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

1. Dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego Kościół przedłuża na dzień następny. Jutro bowiem będziemy obchodzić Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, która najdoskonalej została napełniona Duchem Świętym. W poniedziałek zapraszamy zatem do wspólnej modlitwy wspartej orędownictwem Matki Bożej, o odnowienie darów Ducha Świętego w nas samych, podczas Mszy Świętych o godz. 6:30, 7:00, 9:00 i 18:00.

2. Ks. Mateusz zaprasza scholkę dziecięcą  i wszystkie dzieci chętne do śpiewania w kościele w czasie liturgii, na spotkanie w poniedziałek po Mszy św.
o godz. 18.00

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...