Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

1. W ramach peregrynacji po Dekanacie Jędrzejowskim, przybył do naszej parafii obraz św. Józefa – Opiekuna Rodzin. Po zakończeniu Eucharystii  oddamy pod opiekę św. Józefa wszystkie rodziny w naszej parafii. Peregrynacja będzie trwać do przyszłej soboty. Od poniedziałku, każdego dnia,  program naszych modlitw przed obrazem św. Józefa będzie następujący: rano,  po Mszy św. o godz. 6.30 odprawimy Litanie do św. Józefa, a po Mszy św. o 7.00 odmówimy specjalną modlitwę obejmującą intencję całego dnia. Później kościół będzie otwarty do indywidualnej, całodziennej adoracji obrazu  w ciszy. O godz. 17.00 rozpocznie się spowiedź wielkanocna dla tych parafian, którzy jeszcze nie spełnili tego obowiązku duchowego. O 17.30 odprawimy Nabożeństwo Majowe,
a po nim Mszę św. w intencji kolejnego dnia peregrynacji i dzieci pierwszokomunijnych, w ramach Białego Tygodnia. Po Mszy św. wyznaczone grupy modlitewne z naszej wspólnoty parafialnej podejmą wspólną adorację, która zakończy się Apelem Jasnogórskim. Tak będzie od poniedziałku do piątku. Na zakończenie peregrynacji w sobotę, o godz. 12.00 odprawimy Mszę św. w intencji osób starszych, chorych i samotnych z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych. Peregrynacja obrazu św. Józefa w naszej parafii zakończy się w sobotę Mszą św. dziękczynną za dar nawiedzenie o godz. 16.00 i obraz przewieziemy do parafii Matki Bożej Łaskawej w Jędrzejowie. Dla każdej rodziny wydrukowaliśmy program peregrynacji obrazu św. Józefa w naszej parafii. Jest on wyłożony miedzy ławkami w środku naszego kościoła. Prosimy, by go zabrać do swojego domu. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału we wspólnych spotkaniach modlitewnych, których godziny znajdziemy w wydrukowanym Programie Peregrynacji oraz na stronie internetowej naszej parafii. Zachęcamy też do indywidualnej adoracji obrazu św. Józefa w ciszy. W tym tygodniu nie żałujmy czasu na spotkanie osobiste ze św. Józefem, Patronem rodzin, Kościoła świętego, mężczyzn i dobrej śmierci. Św. Józefie, po drogach życia nas prowadź!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

  1. W poniedziałek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze św. 3 maja w kościele parafialnym i w kaplicach będą odprawiane w porządku niedzielnym. O godzinie 9.00 ofiarujemy Mszę św. za Ojczyznę zamówioną przez Burmistrza Jędrzejowa pana Marcina Piszczka. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla naszej Ojczyzny. W kaplicy w Węgleńcu o godz. 12.15 odprawimy Mszę św. Odpustową.

II Niedziela Wielkanocna

  1. Święto Miłosierdzia Bożego to także święto Caritas, która wypełnia misję uczniów Chrystusa. W tej misji uczestniczą wszyscy, którzy na różne sposoby wspierają ubogich. Wzywając orędownictwa św. Siostry Faustyny, polecamy Bogu szczególnie naszą Kielecką Caritas i Ognisko Caritas w Jędrzejowie wraz z naszymi Siostrami Służebniczkami Dębickimi, pracownikami i podopiecznymi. 

Poniedziałek Wielkanocny

  1. Przez osiem dni, czyli tak zwaną Oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, Kościół świętuje zwycięstwo naszego Zbawcy Jezusa Chrystusa nad śmiercią, piekłem i szatanem. W tym czasie zachęcamy do skorzystania ze Spowiedzi św. i do przyjęcia Komunii św. w czasie wielkanocnym, do czego  jesteśmy zobowiązani w sumieniu. Do sakramentu Pokuty i Pojednania możemy w najbliższym tygodniu przystąpić  rano, w godz. 6.30 – 7.30 i popołudniu, w godz. 17.30 – 18.30.

28 marca 2021 r. - Niedziela Palmowa

  1. Niedzielą Palmową rozpoczyna się Wielki Tydzień. Do świątyni przynieśliśmy palmy na pamiątkę uroczystego przybycia Pana Jezusa do Jerozolimy na żydowskie święto Paschy. Chcemy w ten sposób powitać naszego Zbawiciela, przychodzącego do nas w Eucharystii.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...