Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Najświętszej Trójcy 4 czerwca 2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Przeżywamy dziś uroczystość Trójcy Świętej, która dla naszej parafii jest uroczystością Odpustową. Dziś każdy z nas może otrzymać odpust zupełny, czyli darowanie kar doczesnych za grzechy, które wyznaliśmy w spowiedzi sakramentalnej. Dlatego serdecznie zachęcamy do skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania
  w czasie tej Mszy świętej. Zgodnie z tradycją odpustową, odprawimy dzisiaj Mszę św. w kaplicy cmentarnej o godz. 19.30 w intencji naszych zmarłych parafian. Serdecznie zapraszamy!

 Zesłanie Ducha Świętego 28 maja 2023 r.  

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego Kościół przedłuża na dzień następny. Jutro bowiem, w drugi dzień Zielonych Świat, będziemy obchodzić Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, która doskonale została napełniona Duchem Świętym.
  W poniedziałek zapraszamy zatem do wspólnej modlitwy, wspartej orędownictwem Matki Bożej, o odnowienie darów Ducha Świętego w nas samych, podczas Mszy Świętych o godz. 6:30, 7:00, 9:00 i 18:00.

Wniebowstąpienie Pańskie 21 maja 2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Wczoraj odbyła się Rodzinna Majówka Rowerowa, pod patronatem honorowym Ks. Biskupa Mariana Florczyka. Uczestniczyło
  w niej 60 osób. Dziękujemy Policji za zadbanie o bezpieczeństwo uczestników podczas całego przejazdu. Panu Tomaszowi Puchrowiczowi dziękujemy za pomoc
  w przygotowaniu posiłku w ogrodzie plebanijnym.

VI Niedziela Wielkanocna 14 maja 2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Wczoraj dzieci z kl. III przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Polecamy je opiece Trójcy Przenajświętszej z modlitwą, aby przez całe swoje życie pragnęły przyjmować Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Dzieci pierwszokomunijne, wraz z rodzicami, będą uczestniczyć w Białym Tygodniu we Mszy św. o godz. 18.00 z dziękczynieniem za dar spotkania ze Zbawicielem w Najświętszym Sakramencie. Z racji Pierwszej Komunii rodzice złożyli ofiarę 3 tys. zł na utrzymanie naszego kościoła. Ponadto zakupili trzy piękne, złote ornaty do sprawowania Eucharystii. Rodzina Pastwa Jaroszów ufundowała korony do udekorowania kościoła. Bóg zapłać!

V Niedziela Wielkanocna 07 maja 2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. W poniedziałek przypada Uroczystość
  św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i Diecezji Kieleckiej. O godz. 17:30 odprawimy nabożeństwo majowe
  w intencji Ojczyzny i naszej diecezji.
 2. We wtorek będziemy obchodzić Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Łaski Bożej, patronki Kielc. Podczas nabożeństwa majowego będziemy się modlić w intencji Diecezji Kieleckiej.

III Niedziela Wielkanocna 23 kwietnia 2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Dziś przeżywamy Niedzielę Biblijną pod hasłem „Czy chcecie gardzić Kościołem Boga?”. Zachęcamy serdecznie do osobistego czytania słowa Bożego, które ożywia naszą wiarę, budzi nadzieję życia wiecznego i daje moc do życia miłością. Jednocześnie zapraszamy do wspólnej lektury słowa Bożego. W ramach Siódmego Narodowego Czytania Pisma Świętego sięgamy do Ewangelii według św. Jana, aby w jej świetle lepiej odkrywać, w jaki sposób Ojciec, i Syn, i Duch Święty budują Kościół mocą Słowa Bożego, które od Boga pochodzi, a objawione zostało w pełni przez Jezusa Chrystusa i do dzisiaj niesie ludziom Ducha rodzącego w nich zbawczą wiarę. W naszym kościele wspólne czytanie Pisma Świętego będzie w godz. 15.00-17.00. Wszyscy, którzy chcieliby przeczytać wyznaczony urywek Biblii proszeni są o zapisanie się w zakrystii.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...