Ogłoszenia parafialne

XXVI Niedziela Zwykła 26 września 2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. W najbliższych dniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: we wtorek – wspomnienie św. Wacława, męczennika;
  w środę – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w czwartek – wspomnienie św. Hieronima, biskupa i doktora Kościoła; w piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;
  w sobotę – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Tych wszystkich świętych prosimy w tym tygodniu o wstawiennictwo przed Bogiem i opiekę nad nami.

XXV Niedziela Zwykła 19 września 2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

 1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić: we wtorek święto św. Mateusza Ewangelisty; w czwartek wspomnienie św. Ojca Pio. Tych świętych prosimy o wstawiennictwo przed Bogiem i opiekę nad nami.
 2. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00, po długiej przerwie związanej z pandemią, chcemy wznowić spotkania Kręgu Biblijnego. Zapraszamy zatem do salki parafialnej wszystkich, którzy pragną pod przewodnictwem ks. Adama poznawać i rozważać Słowo Boże zawarte w Biblii, aby nim żyć w codzienności.

XXIV Niedziela Zwykła 12 września 2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Odpowiadając na prośbę Księdza Biskupa Ordynariusza i kierując się miłosierdziem chrześcijańskim, dziś, po zakończeniu Mszy św. przy wyjściu
  z kościoła możemy wesprzeć poszkodowanych przez wojnę Afgańczyków, składając do puszek dobrowolne ofiary, które Caritas Polska przekaże potrzebującym mieszkańcom tego kraju.

XXIII Niedziela Zwykła 04 września 2021r.  

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. W środę – 8 września – przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, potocznie nazywane świętem Matki Bożej Siewnej.
  W tym dniu będzie poświęcenie ziarna do tegorocznych zasiewów podczas Mszy św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.
 2. W najbliższą sobotę Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy modlitewne czuwanie przed beatyfikacją Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Zapraszamy dzieci, młodzież, ministrantów i wszystkich parafian do tej radosnej modlitwy przed wyniesieniem na ołtarze, 12 września br. w kościele Opatrzności Bożej w Warszawie, naszego wielkiego rodaka, Prymasa Tysiąclecia i Matki Elżbiety Róży Czackiej.

XXII Niedziela Zwykła 29 sierpnia 2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dziś w Archiopactwie Ojców Cystersów w Jędrzejowie trwają uroczystości odpustowe. Zachęcamy do nawiedzenia sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka, by pomodlić się przy relikwiach patrona Jędrzejowa.
 2. W środę rozpoczyna się nowy rok szkolny, który pragniemy polecić opiece Bożej. Zapraszamy zatem dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i pracowników szkół na Mszę św. o godz. 8.00 w kościele parafialnym. Również w kaplicy w Podchojnach odprawimy Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego w środę o godz. 8.00.

XXI Niedziela Zwykła 22 sierpnia 2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W ubiegły wtorek, 17 sierpnia br., ks. Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski skierował do naszej parafii dwóch nowych wikariuszy: ks. Adama Paciucha, i ks. Damiana Liwochę. Ks. Adam, przez ostatnie 6 lat pełnił posługę duszpasterską w Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Busku Zdroju. Ks. Damian, przyjął w czerwcu tego roku święcenia kapłańskie. Obu księży witamy bardzo serdecznie w naszej wspólnocie i polecamy opiece Trójcy Przenajświętszej, życząc błogosławionej posługi w naszej parafii.

 2. W najbliższych dniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: we wtorek – święto św. Bartłomieja, apostoła; w czwartek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w piątek – wspomnienie św. Moniki; w sobotę – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Tym świętym zawierzamy nasze życie w tym tygodniu, prosząc o wstawiennictwo przed Bogiem.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...