Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Wielkanocna 22 maja 2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Wczoraj odbyła się Rodzinna Majówka Rowerowa, pod patronatem honorowym Ks. Biskupa Mariana Florczyka, szlakiem czterech kaplic w naszej parafii. Uczestniczyło w niej 46 osób, którym dziękujemy za udział, pomimo silnego wiatru. Dziękujemy Policji za zadbanie o bezpieczeństwo uczestników podczas całego przejazdu. Panu Staroście dziękujemy za ofiarowanie kamizelek odblaskowych. Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Węgleńca za zorganizowanie słodkiego poczęstunku. Panu Tomaszowi Puchrowiczowi za pomoc w przygotowaniu posiłku w ogrodzie plebanijnym.

V Niedziela Wielkanocna 15 maja 2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dziś przeżywamy Dzień Seminaryjny. Razem z Profesorami, Diakonami i Alumnami Wyższego Seminarium Duchownego
  w Kielcach modlimy się o nowe powołania z naszej wspólnoty parafialnej do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Ofiary złożone dziś na tacę zostaną przekazane na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

IV Niedziela Wielkanocna 08 maja 2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw
  o Powołania do Służby Bożej w Kościele. Będziemy prosić Ducha Świętego, by wielu młodych ludzi z naszej parafii usłyszało Boże wezwanie do głoszenia światu Chrystusa zmartwychwstałego w życiu kapłańskim i zakonnym.

Niedziela Miłosierdzia Bożego 24 kwietnia 2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym Caritas, która w imię Chrystusa szczególnie troszczy się o ubogich i potrzebujących pomocy. Wzywając orędownictwa św. Siostry Faustyny, polecamy Bogu naszą Kielecką Caritas i Ognisko Caritas w Jędrzejowie, wraz
  z naszymi Siostrami Służebniczkami, pracownikami i podopiecznymi.

V Niedziela Wielkiego Postu 03 kwietnia 2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Z Bożą pomocą rozpoczęliśmy parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. prof. Stanisław Dyk,
z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, którego polecamy opiece
i kierownictwu Ducha Świętego. Przez słuchanie Słowa Bożego, Spowiedź św.
i zjednoczenie z Bogiem w Eucharystii, przygotujemy się do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Rekolekcje będą trwać do wtorku.

W poniedziałek Msze św. rekolekcyjne będą o godz. 9.00, 17.00
18.00 oraz o godz. 10.00 z udziałem dzieci szkolnych z kl. I-III

We wtorek będzie dzień spowiedzi rekolekcyjnej. Msze św. będą o 8.30, 10.00, 11.30, a popołudniu o godz. 15.30, 17.00 i 18.00. Na pół godz. przed każdą Mszą św. rozpocznie się Spowiedź św. Ofiary złożone na tacę we wtorek będą naszym podziękowaniem dla ks. Rekolekcjonisty.

Przygotowaliśmy specjalną gazetkę z programem Rekolekcji Wielkopostnych. Jest ona wyłożona w naszej świątyni, pod chórem pomiędzy ławkami, oraz w przedsionku kościoła. Prosimy o zabranie programu rekolekcji do domu.

Po Mszy św. możemy zgłosić w zakrystii chorych z naszych domów do wielkopostnej Spowiedzi i Komunii świętej. Do chorych pojedziemy
w poniedziałek w godz. 14-16. Bardzo prosimy rodziny opiekujące się chorymi o nie zaniedbanie tej sprawy.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...