Grupy Modlitewne

Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy czwartek o godz. 18.00 w sali parafialnej. Wszystkich chcących śpiewać na chwałę Pana Boga zapraszają członkowie chóru wraz z organistą.

Krąg powstał w lutym 2013 roku. Przez czas pilotowania (15 miesięcy) prowadzili nas Renata i Grzegorz Kwaśniewscy z kręgu kieleckiego. Pierwsze spotkania były czasem formacji, wchodzenia w tematykę jaką proponuje ruch Światło-Życie, czasem poznawania się, budowania wzajemnego zaufania.

Każdy chrześcijanin jest odpowiedzialny za zbawienie swoich braci – każdy z nas powinien być misjonarzem. Sprawa zbawienia naszych bliźnich nie może być obojętna, bo wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami w Chrystusie. Przez chrzest zostaliśmy włączeni w królewskie kapłaństwo Chrystusa, które nakłada na nas obowiązek misyjny ewangelizowania świata.

W roku 1983 Stolica Apostolska ogłosiła Kartę Praw Rodziny, której uroczysta promocja odbyła się na terenie naszej Diecezji w Bazylice Katedralnej we wrześniu 1992 r.

Fakt ten uświadomił wielu, że rodzina jest niezaprzeczalnym dobrem i pora najwyższa, aby w demokratycznym państwie zapewnić sobie możliwość wpływania na różne dziedziny życia społecznego, narodowego i państwowego.

  • To, Wielka Miłość Boga, Ojczyzny i Człowieka
  • To, Wielki Uniwersytet dla Polaków szczególnie w czasie tzw. „Rozmów Niedokończonych” w ramach, których wygłaszane są wykłady przez profesjonalistów: profesorów, polityków, posłów i fachowców z różnych dziedzin. Po wykładzie prowadzone są dyskusje ze słuchaczami z Polski i całego świata, na przedstawiony temat.
  • Radio to jest wysoko cenione przez Polaków w naszej Ojczyźnie i poza jej granicami, przez wszystkich tych, którzy chcą znać prawdę i dotrzeć do istoty rzeczy o otaczającym nas świecie.

Historia i Teraźniejszość Żywego Różańca w naszej parafii

Potrzebę modlitwy różańcowej przypominają objawienia maryjne w Gietrzwałdzie czy Fatimie.

„Odmawiajcie różaniec” – taka jest odpowiedź Maryi na wiele niepokojących pytań naszego czasu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...