Grupy Modlitewne

Wspólnota Misyjna AMI Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej przy parafii Świętej Trójcy w Jędrzejowie

Każdy chrześcijanin jest odpowiedzialny za zbawienie swoich braci – każdy z nas powinien być misjonarzem. Sprawa zbawienia naszych bliźnich nie może być obojętna, bo wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami w Chrystusie. Przez chrzest zostaliśmy włączeni w królewskie kapłaństwo Chrystusa, które nakłada na nas obowiązek misyjny ewangelizowania świata.

Przyłączając się zatem do Dzieła Przyjaciół Misji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, dzięki wsparciu i życzliwości naszego zacnego ks. proboszcza Jerzego Siwca, 17 listopada 1996 roku rozpoczęła swą działalność nasza Wspólnota Misyjna AMI przy parafii Świętej Trójcy w Jędrzejowie.

Założycielem Wspólnoty Misyjnej AMI i jej opiekunem do chwili obecnej jest Animator AMI – Wincenty Skowron, który ukończył 3 letni kurs animatorów misyjnych zorganizowanych przez Ojców Walentego Zapłatę OMI i Franciszka Chrószcza OMI z Prokury Misyjnej w Poznaniu. Niewielka początkowo grupa liczyła nawet 134 osoby, z czego 24 os. zmarły – stąd dziś aktualny stan liczy 110 osób.

W trzecią niedzielę każdego miesiąca odbywają się spotkania modlitewne w intencji Misji i Misjonarzy, szczególnie Oblatów Maryi Niepokalanej, księży i sióstr którzy pracowali, pracują w naszej parafii, biskupów naszej Diecezji, siostrę Luitgardis, sióstr pracujących w Mokolo w wiosce dla trędowatych w Kamerunie, biskupa Eugeniusza Jureczko OMI ordynariusza diecezji Vokadouma w Kamerunie, którego poznaliśmy będąc na spotkaniu w Katowicach.

Trwamy na nieustannej nowennie do św. Eugeniusza de Mazenoda założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. We wtorki po trzeciej niedzieli miesiąca gromadzimy się w świątyni, by idąc stacjami Drogi Krzyżowej modlić się, za wszystkich misjonarzy, a szczególnie za Misjonarzy Oblatów, drogę krzyżową prowadzi animator Wincenty Skowron. Wspólna modlitwa różańcowa w każdy piątek dodaje blasku naszym czynom, naszej drodze ku Bogu. Modlitwa różańcowa ma wielką moc, polecamy w niej wszystkich misjonarzy i misjonarki.

Istnieją 3 Róże Misyjne:

  • I Róża Misyjna p.w. Bł. Wincentego Kadłubka: wspiera swymi modlitwami Kościół w Krzywym Rogu na Ukrainie gdzie proboszczem jest O. Waldemar Meyka OMI. Zelatorem jest Wincenty Skowron.
  • II Róża Misyjna p.w. Najświętszej Maryi Niepokalanej: swymi modlitwami ogrania cały świat, wszystkie kontynenty. Zelatorką jest Janina Bukowska.
  • III Róża Misyjna p.w. Matki Bożej Jasnogórskiej: modli się w intencji Misji oraz o rychłą beatyfikację i kanonizację Sługi Bożego Jana Pawła II. Zelatorem jest Wincenty Skowron.

Z naszej wspólnoty 17 osób objęło patronatem modlitewnym braci i ojców Misjonarzy Oblatów pracujących w Afryce i na Madagaskarze.

Z wielką radością uczestniczymy każdego roku w spotkaniach regionalnych Przyjaciół Misji na Świętym Krzyżu, które w naszych sercach i duszach zostawiają jasny, promienny, Boży ślad – Święty Krzyż stał się dla nas naszą drugą rodziną parafialną.

Siostry i bracia naszej Wspólnoty AMI lubią pielgrzymować i tak z Bożą pomocą udało się nam zorganizować i przeżyć pielgrzymki m.in. do sanktuariów: Kałków-Godów, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Kraków – Łagiewniki, Zakopane, Ludźmierz, Piekary Śląskie, Jasna Góra, Niepokalanów, Bochnia, Tuchów, Lubliniec, Katowice, Gidle, Kodeń, Pacanów.

Na zakończenie każdej pielgrzymki – Droga Krzyżowa, którą prowadzi Wincenty Skowron, będący jednocześnie organizatorem i opiekunem pielgrzymek.

Pamiętamy na co dzień o tym, co nam przekazała święta siostra Faustyna czyli o:
a) uczynkach miłosiernych;
b) słowach miłosiernych;
c) modlitwie miłosiernej.

Przyjęliśmy udział w pracy misyjnej, a tym samym zostaliśmy posłani do wypracowania takiej drogi, która pozwoli nam przybliżyć się do Jezusa.

Czy nie sądzisz, że i Ciebie, Bracie – Siostro zaprasza Chrystus do dzieła misyjnego?

Otwórz serca na to wezwanie!

Przyjdź do naszej Wspólnoty Misyjnej AMI – zapraszamy!

Animator AMI Misjonarzy Oblatów M.N.
Wincenty Skowron

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...