Grupy Młodzieżowe

Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła.

Twórcą oazy, założycielem Ruchu i pierwszym moderatorem krajowym był ks. Franciszek Blachnicki (24 III 1921 - 27 II 1987). Początki historii Ruchu sięgają roku 1954, kiedy to odbyła się pierwsza oaza rekolekcyjna. Do roku 1976 Ruch był znany pod nazwą "Ruch oazowy", "Ruch Żywego Kościoła".

Po kilku miesiącach przygotowań, 7 października 2012 na uroczystej mszy św. o godz. 11.00 przyjętych został do służby liturgicznej 14-stu nowych ministrantów.

„Boże Echo”

„Kościół potrzebuje muzyków... Tysiące wierzących umacniało swoją wiarę muzyką, która wypływała z serc innych wierzących i stawała się częścią liturgii, a przynajmniej bardzo cenną pomocą w jej godnym sprawowaniu. Śpiew pozwala przeżywać wiarę jako żywiołową radość i miłość, jako ufne oczekiwanie na zbawczą interwencję Bożą”.

Ministrantem być

W ostatnich latach młodzież wielokrotnie zadaje sobie pytanie: kim tak naprawdę są ministranci? Pytanie, które wydaje się jasne i proste, nie jednemu sprawiło już spore kłopoty. Otóż wedle najprostszej definicji, ministranci to jedna ze wspólnot Kościoła, która w szczególny sposób służy Bogu.

Pod tą nazwą zespół działa od roku 2005, kiedy to kierownikiem i głównym opiekunem zespołu został ks. Miłosz Hołda z ramienia Parafii Świętej Trójcy. Ksiądz Miłosz obecnie jest studentem KUL-u, ale nadal prowadzi zespół z Jędrzejowa, pisze dla niego teksty i układa muzykę.

Ognisko Wychowawcze Caritas im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Jędrzejowie rozpoczęło swoją działalność w 2000 r., zostało powołane do istnienia przez Zarząd Caritas Diecezji Kieleckiej dnia 02.09.2000r.

Inicjatorem jego utworzenia był ks. Dziekan Jerzy Siwiec, który zaproponował by w opuszczonym budynku parafialnym powstało "dzieło przeznaczone dla dzieci". Przy współpracy Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Rady Parafialnej i wielu ludzi dobrej woli rozpoczęto remont budynku, w którym partycypowały władze miasta.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...