Grupy Młodzieżowe

Oaza - Ruch Światło Życie

Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła.

Twórcą oazy, założycielem Ruchu i pierwszym moderatorem krajowym był ks. Franciszek Blachnicki (24 III 1921 - 27 II 1987). Początki historii Ruchu sięgają roku 1954, kiedy to odbyła się pierwsza oaza rekolekcyjna. Do roku 1976 Ruch był znany pod nazwą "Ruch oazowy", "Ruch Żywego Kościoła".

Ruch Światło-Życie powstał i rozwija się w Polsce, ale w ostatnich kilkunastu latach rozszerza się również poza jej granicami: na Słowacji, w Czechach, w Niemczech, na Białorusi, Litwie, Łotwie. W rekolekcjach wakacyjnych w 2009 uczestniczyły także osoby z Chin.

Znakiem Ruchu Światło-Życie jest starochrześcijański symbol  fos-zoe. Jest to krzyż złożony z greckich liter "fos" czyli światło i "zoe" czyli życie. Symbol ten jest także drogowskazem dla nas. Światło, którym świeci Jezus, mamy rozpromienić nasze życie , chcemy bezinteresownie służyć innym, tak jak Chrystus, który stał się sługą.

Każdy człowiek, niezależnie od wieku, może znaleźć w Ruchu swoje miejsce. Dla każdego uczestnika - dla dzieci, młodzieży, studentów, dorosłych, małżeństw, osób duchownych - Ruch ma konkretny program formacyjny. Jest to droga, która prowadzi do Boga i dojrzałego chrześcijaństwa oraz służy ożywianiu lokalnych wspólnot Kościoła - parafii . Pomaga człowiekowi zobaczyć Boga jako źródło i cel swojego życia, odkryć powołanie do szczęścia. Życie człowieka staje się niesamowitą przygodą, gdy otworzy się on na Boga i drugiego człowieka. Prawdy te odkrywane są podczas spotkań we wspólnocie, na modlitwie, przy czytaniu i rozważaniu Pisma Świętego oraz przez żywy udział w Eucharystii. Dopełnieniem rocznej formacji  w parafii są rekolekcje wakacyjne.

Wspólnoty Ruchu z poszczególnych parafii  utrzymują ze sobą łączność spotykając się na Dniach Wspólnoty.

W naszej parafii wspólnota powstała we wrześniu 2009 roku z inicjatywy ks. Roberta Zapały, który jest  opiekunem grupy - moderatorem.
Jesteśmy młodą grupą i jest nas na razie niewiele, ale mamy wiele zapału, pomysłów i otwarte serca.

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA:

Gdzie? Sala w domu parafialnym.
Kiedy? Piątek, godz. 18:00 (czas zimowy), godz. 19:00 (czas letni)

CZEKAMY NA CIEBIE

Kontakt: ks. Sylwester Robak

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...