Grupy Modlitewne

Rodzina Radia Maryja przy parafii Świętej Trójcy w Jędrzejowie

Rodzina Radia Maryja

  • To, Wielka Miłość Boga, Ojczyzny i Człowieka
  • To, Wielki Uniwersytet dla Polaków szczególnie w czasie tzw. „Rozmów Niedokończonych” w ramach, których wygłaszane są wykłady przez profesjonalistów: profesorów, polityków, posłów i fachowców z różnych dziedzin. Po wykładzie prowadzone są dyskusje ze słuchaczami z Polski i całego świata, na przedstawiony temat.
  • Radio to jest wysoko cenione przez Polaków w naszej Ojczyźnie i poza jej granicami, przez wszystkich tych, którzy chcą znać prawdę i dotrzeć do istoty rzeczy o otaczającym nas świecie.

Biuro Radia Maryja przy parafii Świętej Trójcy w Jędrzejowie powstało 12 czerwca 1997 roku z inicjatywy Księdza Proboszcza Jerzego Siwca, zatwierdzone przez O. Tadeusza Rydzka pismem L/dz 19/B/97. pismo wyraża zgodę na założenie i pracę Biura Radia Maryja na terenie tutejszej parafii. O. Tadeusz Rydzyk złożył czcigodnemu ks. Proboszczowi serdecznie podziękowanie za zaangażowanie się w dzieło Ewangelizacji, pomoc dla Radia Maryja i chęć służenia.

Opiekunem duchowym Radia Maryja jest - od początku istnienia parafialnego Biura Radia Maryja - ks. Proboszcz Jerzy Siwiec.

Odpowiedzialnym za pracę w biurze został wybrany p. Edmund Turek, zam. w Jędrzejowie na ul. Konopnickiej 18. Pracował od 12.06.1997r. do 06.05.1998r. Pan Edmund włożył dużo pracy w prowadzenia Radia Maryja, szczególnie przy remoncie Sali parafialnej.

Od czerwca 1998r. do marca 2000r. kierowała biurem p. Regina Kitlińska, zam. w Jędrzejowie na ul. Kilińskiego. Pani Regina była dogłębnie zaangażowana w to dzieło.

W wyniku tajnych wyborów z dn. 23.03.2000r. kierownictwo nad biurem objął p. Zenon Piłat, zam. w Jędrzejowie na ul. Jeżewskiego. Pan Zenon wniósł w to dzieło wiele pracy, m.in. włączył Biuro Radia Maryja do hasła: „SOS” dla Radia Maryja. Z jego inicjatywy błyskawicznie zebrano deklaracje
w mieście, w całym dekanacie w obronie katolickiego i ogólnopolskiego Radia Maryja. Wysłano protest do prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego z podpisanymi nt. kłamstwa o Radiu Maryja. Natomiast do Rady Radia Maryja i Telewizji wysłano listy z podpisami przeciwko szkalaniu naszego papieża Jana Pawła II w filmie „Jan Paweł II – Papież Tysiąclecia” – sprowadzonym przez R. Kwiatkowskiego.

Pan Zenon 1 kwietnia 2002 roku zrezygnował ze swojego stanowiska i wyjechał do syna na Śląsk przekazując dokumentację zarządowi w składzie: Helena Ciosk, Joanna Sielska, Jadwiga Nowak. Ludwik Bukowski. Począwszy od dn. 10.04.2002r. odpowiedzialnymi za całokształt pracy zostały Helena Ciosk i Joanna Sielska.

Rodzina Radia Maryja liczy 42 osoby. Spotykamy się w każdą pierwszą Niedzielą miesiąca
o godz. 1500. Rozpoczynamy spotkanie modlitwą – Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji zmarłych członków Rodziny Radia Maryja, ofiarodawców, księży i sióstr zakonnych oraz naszych bliskich zmarłych. Katechezy prowadzi Siostra Przełożona Sióstr Służebniczek Dziewicy Niepokalanie Poczętej – Służebniczki Dębickie (obecnie s. Helidonia Magdalena Murzyn). Słuchamy katechez, czytamy Pismo Święte, Rozważania Matki Teresy z Kalkuty – „Miłość – owoc, który dojrzewa
w każdym czasie”, ciekawe artykuły z prasy katolickiej, modlimy się o łaskę pełnienia Miłosierdzia względem bliźnich, o powołanie kapłańskie i zakonne, a także w intencji rodzin przeżywających trudne sytuacje.

Spotkanie zakończone jest uroczystą Mszą Świętą o godz. 1700 (w czasie zimowym) lub 1800 (w czasie letnim) w stałej intencji: Ojca Świętego, Kościoła, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji TRWAM.

„Wiara, Nadzieje i Miłość” to drogowskazy wskazujące nam drogę do Chrystusa i Jego Bolesnej Matki Maryi. Jesteśmy dumni, ze należymy do BRM - niesiemy światło Chrystusa, pomagamy słabszym samotnym, potrzebującym. Wspieramy Radio Maryja modlitwą i ”Darem Serca” na potrzeby związane z utrzymaniem.

Organizujemy pielgrzymki do Sanktuariów Maryjnych. Jeździmy na spotkania
z Radiem Maryja z Torunia w różnych parafiach. Byliśmy w Skarżysku-Kamienna, Włoszczowie, Kielcach, Miechowie, Klasztorze Ojców Cystersów w Jędrzejowie. Udało nam się także zorganizować pielgrzymki do Częstochowy (lipcowe spotkanie Rodziny Radia Maryja), szlakiem Ojca Świętego: Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska – Łagiewniki – Miechów.

Ponadto w czasie naszego istnienia rozprowadziliśmy 30 zestawów Telewizji TRWAM oraz 10 starterów i doładowań do Telefonii Rodzinnej.

Uczestniczymy w zbiórkach pieniężnych na różne cele. Zamawiamy Msze Św. okolicznościowe razem ze Wspólnotą Misyjną Misjonarzy Oblatów w intencji księży i sióstr posługujących w naszej parafii oraz solenizantom przesyłamy życzenia na antenie Radia Maryja.

Radio Maryja jednoczy Polaków w Prawdzie i Miłości. W pojedynkę zginiemy, razem uczynimy wiele dla Boga, Kościoła i Ojczyzny. Zapraszamy słuchaczy Radia Maryja i kochających to Dzieło wzmocnienia liczebnego Rodziny Radia Maryja przy parafii Świętej Trójcy w Jędrzejowie.

animatorka – p. Helena Ciosk

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...