Grupy Modlitewne

Domowy Kościół

Domowy Kościół

Krąg powstał w lutym 2013 roku. Przez czas pilotowania (15 miesięcy) prowadzili nas Renata i Grzegorz Kwaśniewscy z kręgu kieleckiego. Pierwsze spotkania były czasem formacji, wchodzenia w tematykę jaką proponuje ruch Światło-Życie, czasem poznawania się, budowania wzajemnego zaufania.

W czerwcu 2014 r. ,w parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach, przeżywaliśmy uroczystość przyjęcia nas do Domowego Kościoła.  Od września tego roku jesteśmy kręgiem samodzielnym, już bez pary pilotującej.  Pierwszym naszym moderatorem był ksiądz Michał Wojda. Obecnie naszym Ojcem Duchowym jest ksiądz Miłosz Hołda.

Od początku spotykamy się w 5 rodzin z Jędrzejowa i okolic. Krąg tworzą: Ewa i Sebastian Lesiakowscy z Jędrzejowa,  mają dwóch synów: Kubę i Maciusia. Kolejni to Ela i Jarek Blicharscy z Piasków wraz z Weronisią i Piotrusiem;  Kasia i Piotr Wydrychowie z Piasków z dziećmi: Dorotką, Bogusiem, Frankiem, Filipem i Agnieszką. Następnie Ewa i Marcin Zielińscy z Małogoszcza i ich córka Zosia. Najmłodsi stażem są Ewa i Krystian Adamczykowie z córka Julcią.

Nasze spotkania wspólnotowe odbywają się raz w miesiącu, ale staramy się spotykać również towarzysko. Pamiętamy o sobie nawzajem w modlitwie, dbamy o nasze wzajemne relacje. Podejmowane zobowiązania umacniają naszą wytrwałość w poszukiwaniu woli Bożej, życia w jedności  z Bogiem i ludźmi, życia w szczęśliwych rodzinach.

Dziękujemy Bogu za dar Wspólnoty i Kręgu. Chwała Panu za wszystko!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...