Ogłoszenia parafialne

XXV Niedziela Zwykła 18 września 2022 r.  

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Dziś o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie modlitewne Przyjaciół Misji – Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w te wspólnotę.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy celebrować: we wtorek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w środę święto św. Mateusza Ewangelisty; w piątek wspomnienie św. Ojca Pio. Tych świętych prosimy
  o wstawiennictwo przed Bogiem i opiekę nad nami.
 3. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną odkrywać piękno Biblii i żyć słowem Bożym.
 4. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 5
  w Jędrzejowie zaprasza wszystkich parafian na Festyn z okazji Piątych Urodzin Szkoły, który rozpocznie się 23 września (w piątek) o godz. 14.00, na użyczonym – na prośbę Pani Dyrektor – parkingu parafialnym.
 5. W przyszłą sobotę, 24 września br. o godz. 5.00, z parkingu przy naszym kościele wyruszy do Kodnia i Pratulina pielgrzymka parafialna. Prosimy o punktualne zebranie się pielgrzymów przy ołtarzu polowym.
 6. Również w sobotę odbędzie się XXIII Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż. Opiekunem pielgrzymów z naszej parafii będzie ks. Adam. Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenie się do zakrystii, dziś jest już ostatni dzień zapisów.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 będziemy sprawować Mszę św.
  w intencji ks. Damiana z racji jego imienin. Polecimy drogiego solenizanta opiece Trójcy Przenajświętszej, prosząc o potrzebne łaski w życiu kapłańskim. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 polecimy Panu Bogu naszego organistę, Pana Damiana. Również z racji imienin będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla szanownego solenizanta.
 8. Ognisko Wychowawcze Caritas zwraca się z prośbą do naszej wspólnoty parafialnej o wsparcie materialne. W związku z tym, w przyszłą niedzielę 25 września po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek oraz rozprowadzane cegiełki. Każda cegiełka połączona będzie
  z upominkiem przygotowanym przez dzieci i wychowawców oraz przyjaciół Ogniska, jako wyraz wdzięczności. Po Mszy św. o godz. 10.30
  i 12.00 będzie można nabyć watę cukrową. Całkowity dochód ze zbiórki przeznaczony będzie na remont i funkcjonowanie Ogniska Caritas. Za wszelką okazywaną dobroć, w imieniu wychowanków i pracowników dziękuje s. Andrea.
 9. Za dwa tygodnie, 1 października br. (w sobotę), chcemy wziąć udział XIV Diecezjalnej Pielgrzymce Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach. Zapraszamy wszystkich serdecznie na to wielkie spotkanie modlitewne. Program pielgrzymki jest wywieszony
  w gablocie oraz otrzymają go wszyscy, którzy zapiszą się w zakrystii.
 10. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 11. Wszystkich drogich parafian i miłych gości polecamy opiece Trójcy Przenajświętszej, życząc błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu.

                                              

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...