Ogłoszenia parafialne

XXVI Niedziela Zwykła       25 września 2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: w poniedziałek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Kielcach; we wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera; w środę – św. Wacława, męczennika; w czwartek – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w piątek – wspomnienie św. Hieronima, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Tych wszystkich świętych prosimy
  o wstawiennictwo przed Bogiem i opiekę nad nami.
 2. W poniedziałek - 26 września br. - w kościele Ojców Cystersów
  w Jędrzejowie o godz. 18.00 rozpoczną się Rekolekcje Odnowy Wiary, na które serdecznie zaprasza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Effatha”. Te rekolekcje mają na celu pogłębienie wiary i otwarcie się na miłość Bożą oraz dary Ducha Świętego, co prowadzi do przeżycia jedności wspólnoty,
  w której można dzielić się swoim doświadczeniem Boga. Rekolekcje będą trwały przez 10 kolejnych poniedziałków, a przeprowadzi je ks. Piotr Białek.
 3. W przyszłą sobotę ks. Biskup Ordynariusz zaprasza nas na XIV Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca: Drodzy Diecezjanie! Zbliża się październik – czas poświęcony rozważaniu tajemnic Różańca Świętego. W ostatnich miesiącach uświadamiamy sobie, jak ważną wartością jest pokój. Dlatego chcemy z Maryją – Królową Różańca świętego – modlić się o pokój w naszych sercach,
  w rodzinach, w naszej Ojczyźnie, na Ukrainie i na całym świecie. Wszystkie Róże Żywego Różańca naszej diecezji i czcicieli Matki Bożej serdecznie zapraszam na XIV Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach k. Chmielnika, w dniu 1 października 2022 r. (sobota). Niech nasze spotkanie będzie znakiem jedności, miłości i pokoju. Niech nas umocni w wypełnianiu misji budowniczych pokoju. „Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi” (Mt 5,9). Jan Piotrowski, Biskup Kielecki. W naszej parafii organizujemy wspólny wyjazd do Piotrkowic. Chętnych prosimy o zapisanie się w zakrystii i odebranie programu pielgrzymki. Wyjedziemy w przyszłą sobotę o godz. 8.00 z parkingu parafialnego. Zbiórka pielgrzymów przy ołtarzu polowym.

 

 1. Przypominamy, że od przyszłej soboty - 1 października - następuje zmiana godziny popołudniowej Mszy św. Będzie ona odprawiana o godz. 17.00, zarówno w dni powszednie, jak i w niedziele i święta.
 2. Apostolat Maryjny Cudownego Medalika zaprasza w sobotę na spotkanie
  w salce parafialnej o godz. 15.00.
 3. W najbliższą sobotę, w Nabożeństwie Pierwszej Soboty Miesiąca, wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi, którymi ludzie znieważają Matkę naszego Pana Jezusa Chrystusa, rozpoczniemy październikową modlitwę różańcową. Każdego dnia będziemy odmawiać różaniec o godz. 16.30. Jak pamiętamy z objawień fatimskich, sama Matka Boża wzywa nas do codziennego rozważania tajemnic różańcowych. Zapraszamy zatem dorosłych, młodzież i dzieci do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem Maryi Niepokalanej.
 4. Również w sobotę zapraszamy kandydatów do Bierzmowania na spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej, które rozpocznie się o godz. 16.30.
 5. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 10.30 nastąpi poświęcenie różańców dla dzieci z klas trzecich, przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej. Różańce zakupują rodzice indywidualnie.
 6. W niedzielę odbędzie się także spotkanie Rodziny Radia Maryja w salce parafialnej o godz. 15.00.
 7. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki: „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i „Miłujcie się” dla rodzin. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 8. W nadchodzącym nowym tygodniu, wszystkim naszym Parafianom
  i miłym gościom, życzymy obfitości łask Bożych i doświadczenia Opatrzności Bożej, przez orędownictwo Matki Bożej Różańcowej.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...