Ogłoszenia parafialne

XXVII Niedziela Zwykła 02 października 2022 r.  

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: we wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, w przyszłą niedzielę wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, Patrona Jędrzejowa. Opiece tych świętych polecamy nasze życie w tym tygodniu.
 2. Przypominamy, że od 1 października nastąpiła zmiana godziny popołudniowej Mszy św. Jest ona odprawiana o godz. 17.00 zarówno w dni powszednie, jak i w niedziele i święta.
 3. Przez cały październik zapraszamy na modlitwę różańcową
  w naszym kościele o godz. 16.30.
 4. W czwartek – pierwszy miesiąca – modlitwę różańcową o godz. 16.30 i Mszę św. o 17.00 ofiarujemy w intencji nowych powołań
  z naszej parafii do kapłaństwa i życia zakonnego.
 5. W piątek – pierwszy miesiąca – zapraszamy do Spowiedzi
  i Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź święta rozpocznie się rano o godz. 6.30, a popołudniu od 15.00 do 17.30. Tego dnia zapraszamy dzieci i młodzież na spowiedź i Mszę św. szkolną o 16:00. Zachęcamy rodziców i dzieci do praktykowania pierwszych piątków miesiąca.
 6. Najświętsza Maryja Panna Różańcowa jest patronką Podchojn.
  W związku z tym w piątek w kaplicy odprawimy uroczystą Mszę św. odpustową o godz. 18.00 w intencji mieszkańców tej miejscowości.
 7. Koło Diabetyków przy parafii Matki Bożej Łaskawej
  w Jędrzejowie zaprasza na spotkanie w piątek 7 października o godz. 16.00
 8. W październiku tzw. „roczki”, czyli Msza Święta w intencji dzieci przeżywających urodziny w danym miesiącu, będzie sprawowana 23 października o 10.30. Zachęcamy do zamawiania intencji w zakrystii.
 9. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i „Miłujcie się” dla rodzin. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”. Proponujemy też wydanie specjalne „Gość Niedzielny Ekstra”, którego głównym tematem jest miłosierdzie Boże.
 10. W trosce o zbawienie wieczne naszych bliskich zmarłych, możemy już w zakrystii zamawiać Wypominki do modlitwy listopadowej, jak również rocznej, półrocznej, kwartalnej oraz nowennowej, na zasadach takich samych jak w zeszłym roku.
 11. Naszym parafianom i miłym gościom w nadchodzącym tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa, polecając wszystkich wstawiennictwu Matki Bożej Różańcowej.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...