Ogłoszenia parafialne

XXVIII Niedziela Zwykła 09 października 2022r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. W tym tygodniu będziemy przeżywać
  w liturgii Kościoła: w czwartek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera; w sobotę – wspomnienie świętej Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
 2. W środę, 12 października, o godz. 17.00 zapraszamy ministrantów i ich rodziny na wspólną mszę św. w intencji służby liturgicznej ołtarza. Po mszy św. zapraszamy na spotkanie w salkach parafialnych.
 3. W czwartek – 13 października br. – zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową o godz. 16.30. Po Eucharystii o godz. 17.00 pójdziemy w procesji fatimskiej z zapalonymi świecami wokół kościoła. Pamiętajmy, że Matka Boża prosiła przez dzieci fatimskie
  o codzienne odmawianie różańca. W naszym kościele w październiku codziennie modlimy się na różańcu o godz. 16.30.
 4. W piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu szczególnie pamiętajmy w modlitwie o naszych nauczycielach i wychowawcach, z wdzięcznością w sercu polecając ich opiece Bożej.
 5. W przyszłą niedzielę - 16 października br. - przypada XXII Dzień Papieski, podczas którego Polacy budują żywy pomnik dla św. Jana Pawła II, rozważając jego nauczanie i składając dobrowolne ofiary na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Po każdej Mszy św. w przyszłym tygodniu będziemy mogli wesprzeć to dzieło składając nasz materialny dar serca do puszki.
 6. Również w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie modlitewne wspólnoty Misyjnej Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 7. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych, która jest wyrazem wiary
  w świętych obcowanie, czyli w możliwość pomocy zmarłym przez modlitwę Kościoła w ich intencji. W zakrystii możemy już zamawiać za naszych drogich zmarłych modlitwę wypominkową Kościoła, podając imiona zmarłych na wypominki roczne, półroczne lub kwartalne, albo jednorazowe na Uroczystość Wszystkich Świętych, czy też na modlitwę nowennową na cmentarzu.
 8. Zapraszamy młodzież w wieku 15-35 lat do udziału w Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w Portugalii w dn. 26 lipca - 6 sierpnia 2023 r. Zapisy do końca października. Więcej informacji u ks. Damiana.
 9. Informujemy, iż otrzymaliśmy dodatkową liczbę miejsc na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w dn. 4-11 lutego 2023 r. Osoby z listy rezerwowej oraz wszyscy chętni proszeni są o kontakt z ks. Damianem.
 10. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i miesięcznik „Miłujcie się” dla rodzin. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 11. Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy w nowym tygodniu opieki Trójcy Przenajświętszej za przyczyną Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...