Ogłoszenia parafialne

XXXII Niedziela Zwykła 6  listopada 2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. W listopadzie Kościół zachęca nas do tradycyjnej modlitwy wypominkowej za naszych drogich zmarłych. Imiona zmarłych do tej modlitwy możemy ciągle zgłaszać w zakrystii. Wypominki roczne, półroczne i kwartalne, będą czytane
w każdą niedzielę przed Mszą świętą o godzinie 9:00, 10.30 i 12:00. W kaplicach, wypominkami za zmarłych modlimy się po Mszach świętych.

 2. W środę przypada rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. W tym dniu szczególnie pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o papieżu Franciszku, wypraszając mu u Boga potrzebne łaski do przewodzenia wspólnocie Kościoła.

 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać; w czwartek - wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w piątek - wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; w sobotę - wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika. Opiece tych świętych polecamy nasze życie w tym tygodniu.

 4.W środę zapraszamy ministrantów i ich rodziców na mszę św. o godz. 17.00 w intencji służby liturgicznej w naszej parafii. Po mszy św. będzie spotkanie na salkach parafialnych.

 5. W piątek - 11 listopada - przypada 104 rocznica odzyskania niepodległości.
W tym dniu zapraszamy na Msze święte o godz. 7.00, 10.00 i 17.00, by podziękować Panu Bogu za dar wolnej Ojczyzny. Uroczysta Msza święta w intencji o pomyślny rozwój Ojczyzny zostanie odprawiona o godzinie 10:00 przez Biskupa Andrzeja Kaletę. Zamówił ją Starosta Powiatu Jędrzejowskiego. Na znak naszej miłości do Ojczyzny postarajmy się wywiesić flagi biało-czerwone na naszych domach.

 6. Na piątek - 11 listopada - ks. Biskup Ordynariusz udzielił dyspensy od konieczności zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Jednocześnie zachęca wiernych, którzy skorzystają z łaski dyspensy, aby jako zadośćuczynienie, w najbliższym dogodnym dla siebie czasie, pomodlili się odmawiając jedną Tajemnicę Różańca w intencjach Ojca Świętego i Biskupa Kieleckiego oraz
o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

 7. Bardzo prosimy, aby osoba, która zamówiła na 11 listopada Mszę św. za śp. Józefa Bartkiewicza w 35 rocz. śm., zgłosiła się do zakrystii.

8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać IV Dzień Solidarności Z Kościołem Prześladowanym. „Bóg nie wyjechał z Ukrainy”, te słowa mówili poszkodowani wojną Ukraińcy, do których od początku najazdu rosyjskiego trafia pomoc z Polski. Pomoc polskich katolików dała potrzebne leki chorym i chleb głodnym. Na Ukrainie kościoły stają się szpitalami, noclegowniami i stołówkami. Najbiedniejsi szukają schronienia w parafiach i klasztorach. Stad potrzebna jest wciąż nasza pomoc. Dlatego za tydzień - w niedzielę - będziemy mogli złożyć swój dar do puszki na organizowanie zimowej pomoc dla Ukraińców w katolickich parafiach i klasztorach na Ukrainie.

9. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny”. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.

10. Wszystkim uczestnikom tej Eucharystii niech Pan Bóg błogosławi, darzy dobrym zdrowiem i potrzebnymi łaskami w nowym tygodniu.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...