Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 20 listopada 2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata niech rozpocznie w naszym sercu prawdziwe królowanie Boga. Poddajmy nasze myśli słowa i uczynki działaniu łaski Zbawiciela. Przez to staniemy się żywą cząstką Królestwa Bożego i przyczynimy się do jego rozwoju
  w świecie.
 2. W tym tygodniu będziemy wspominać w liturgii Kościoła: we wtorek - św. Cecylię, dziewicę i męczennicę, która jest patronką organistów. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o naszym organiście, panu Damianie;
  w czwartek - świętych męczenników wietnamskich, Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy. Tym świętym polecamy nasze życie w tym tygodniu, prosząc ich o wstawiennictwo przed Bogiem.
 3. Ognisko Wychowawcze Caritas serdecznie zaprasza wszystkich parafian na uroczystą Mszę św. 22 listopada (we wtorek) o godz. 15.00 oraz na przedstawienie „Edmund Bojanowski – Miłośnik Ojczyzny”, z okazji 22 rocznicy powstania tej placówki, która służy prawie stu dzieciom, tak
  z naszej parafii, jak również z całego miasta i powiatu.
 4. Dzieci, pracownicy i wolontariusze Ogniska Wychowawczego Caritas dziękują wspólnocie parafialnej Trójcy Świętej za okazaną życzliwość oraz ofiary składane 29 września podczas Kiermaszu Dobroci. Dziękujemy też Rycerzom Św. Jana Pawła II, życzliwym osobom prywatnym oraz Kołom Gospodyń Wiejskich „Ignacowianki”
  i „Piaskowianki” oraz z Podchojn i Węgleńca za okazaną pomoc. Złożone ofiary i dary materialne przeznaczone zostaną na remont sal i pomieszczeń funkcyjnych w placówce. Za wszystkich ofiarodawców dzieci modlą się codziennie przez przyczynę bł. Edmunda Bojanowskiego. Podziękowania składa s. Andrea. Bóg zapłać!
 5. Wszystkie dzieci, które chcą śpiewać w scholii parafialnej, zapraszamy na próbę śpiewu w przyszłą sobotę o godz. 10.00 w salce parafialnej.
 6. Organizujemy kolejny wyjazd na nocne czuwanie modlitewne na Jasnej Górze w terminie z 4 na 5 grudnia br. (niedziela/poniedziałek). Wszystkich chętnych prosimy o zapisanie się w zakrystii.
 7. Proponujemy też pielgrzymkę do Włoch w przyszłym roku w terminie 29 IV – 6 V 2023 r. Więcej informacji możemy uzyskać w zakrystii
  i u ks. Damiana.
 8. Miesiąc listopad to wyjątkowy czas modlitwy za zmarłych. Pamiętajmy zatem, by polecić naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu w tradycyjnej modlitwie wypominkowej Kościoła. Imiona naszych drogich zmarłych możemy ciągle podawać w zakrystii do modlitwy w wypominkach rocznych, półrocznych i kwartalnych. Modlitwę wypominkową odmawiamy w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. W kaplicach po Mszy świętej.
 9. W tym tygodniu nasz organista, Pan Damian, zaniesie poświęcone opłatki mieszkańcom Ignacówek, Podlaszcza, Podchojn, Kulczyzny
  i Ludwinowa. Jeżeli kogoś nie będzie w domu, to może odebrać opłatki od pana organisty w każdą niedzielę na chórze. W zakrystii zachęcamy do nabycia opłatków przez tych, którzy zwyczajowo odbierają je od Sióstr. Ofiary składane przy tej okazji są naszym podziękowaniem za całoroczną pracę Pana Organisty i Siostry Zakrystianki.
 10. W zakrystii przygotowane są świece Caritas na stół wigilijny. Nabywając taką świecę za 9 zł pomagamy najuboższym dzieciom w naszej diecezji. Potraktujmy to jako zaproszenie do stołu wigilijnego niespodziewanego gościa, który w ten sposób znajdzie się w naszym sercu, a tym samym w naszym domu.
 11. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki - „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, „Gość Ekstra”, poświęcony miłosierdziu Bożemu.. Proponujemy też miesięczniki – „Miłujcie się!” dla rodzin i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II poleca kalendarz na rok 2023 poświęcony świętym Polakom. Zachęcamy też do zabrania biuletynu „Dzień Pański”.
 12. Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy w tym tygodniu trwania w łasce bliskości z Jezusem Chrystusem Królem Wszechświata.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...