Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Adwentu 27 XI 2022 r.  

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Kościół rozpoczyna dziś Adwent, czyli liturgiczny okres przygotowania na przyjście Jezusa Chrystusa. W pierwszej części rozważać będziemy powtórne przyjście Zbawiciela dla ostatecznego osądzenia świata. Stąd wielokrotnie usłyszymy wezwanie do nawrócenia i poprawy życia. Wybrzmi to szczególnie w okresie rekolekcji parafialnych, które będą trwać w naszej parafii od 10 do 13 grudnia. W drugiej części Adwentu będziemy się przygotowywać do głębokiego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.
 2. We wtorek przypada ósma rocznica ingresu Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego do Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Z tej racji tego dnia będzie sprawowana Msza Święta w intencji Księdza Biskupa o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej. Serdecznie zapraszamy Księży, Siostry zakonne, alumnów WSD, wiernych świeckich do udziału w tej uroczystości i polecamy Dostojnego Jubilata pamięci modlitewnej.
 3. W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii: w środę – ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA APOSTOŁA, patrona ks. Biskupa Andrzeja. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji Biskupa Solenizanta; w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
 4. Od jutra rozpoczynają się w naszej świątyni Roraty, czyli adwentowa Msza św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, którą Bóg wybrał na Matkę Zbawiciela świata. Będziemy je odprawiać przez cztery tygodnie adwentu od poniedziałku do piątku o godz. 17.00,
  a w soboty rano o godz. 7.00. Zapraszamy wszystkich parafian, w tym młodzież
  i dzieci, które każdego dnia otrzymają specjalną pamiątkę. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą lampionów, bowiem Msza św. roratnia rozpoczyna się w ciemności. Poprzez gorliwe uczestniczenie w Roratach, będziemy prosić Pana Boga, za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny, o wiele łask dla siebie i swojej rodziny.
 5. Tradycją lat ubiegłych, Caritas rozprowadza w parafiach świece wigilijne. Dochód
  z ich sprzedaży w cenie 9 zł służy WIGILIJNEMU DZIEŁU POMOCY DZIECIOM. Możemy nabyć te świece w zakrystii i przez to wspomóc jakieś biedne dziecko na święta Bożego Narodzenia.
 6. W środę zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy św. o godz. 17.00.
 7. W czwartek – pierwszy miesiąca – podczas Mszy św. o godz. 17.00 i nabożeństwa po jej zakończeniu, będziemy się modlić o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii.
 8. W piątek – pierwszy miesiąca – zapraszamy do spowiedzi i Komunii
  św. wynagradzającej Bogu za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź św. – rano od godz. 6.30 do 7.30, po południu od godz. 15.30 do 17.30. W Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się o godz. 15.00 od wspólnego odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia.
 9. W sobotę – pierwszą miesiąca – o godz. 16.30 rozpocznie się Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Zapraszamy do wspólnego odmówienia Różańca i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej sprawiedliwości Bożej za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. W pierwszą sobotę do wspólnej modlitwy zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania. Po mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy młodzież na spotkanie formacyjne przygotowujące do bierzmowania.
 10. W II Niedzielę Adwentu obchodzony jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, któremu w tym roku towarzyszy hasło: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Składając – w przyszłą niedzielę – dobrowolną ofiarę do puszek będziemy mogli okazać naszą pomoc.
 11. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie medalików dla uczniów klas III, przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. Medaliki kupują swoim dzieciom rodzice.
 12. Rodzina Radia Maryja zaprasza w przyszłą niedzielę na spotkanie modlitewne do salki parafialnej o godz. 15.00.
 13. Organizujemy kolejny wyjazd na nocne czuwanie modlitewne na Jasnej Górze z 4 na 5 grudnia (niedziela/poniedziałek). Wszystkich chętnych prosimy o zapisanie się w zakrystii.
 14. Proponujemy też pielgrzymkę do Włoch w terminie od 29 kwietnia do 6 maja 2023 r. Zostało 12 wolnych miejsc. Więcej informacji u ks. Damiana.
 15. Pan Organista w tym tygodniu zaniesie poświęcone opłatki mieszkańcom Łączyna Dużego i Małego, Diamentu, ul. Jasionka, Kilińskiego, Krzywej, Rakowskiej, Górki Grabowskie. W zakrystii mogą nabyć opłatki ci, którzy zwyczajowo odbierają je od Sióstr. Ofiary składane przy opłatkach są naszym podziękowaniem za całoroczną pracę Pana Organisty i Siostry Zakrystianki.
 16. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jędrzejowie informuje, że w ramach działania Ośrodka Interwencji Kryzysowej funkcjonującego na terenie Powiatu Jędrzejowskiego realizowane są bezpłatne dyżury psychologa i adwokata. Ośrodek zachęca do korzystania ze wsparcia tych specjalistów kobiety doznające przemocy. Więcej informacji na ten temat znajdziemy w gablocie przed kościołem.
 17. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” dla rodzin oraz „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. Zachęcamy do nabycia kalendarza na przyszły rok wydanego przez Zakon Rycerzy Jana Pawła II. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 18. Wszystkim Drogim Parafianom życzymy, aby rozpoczynający się dziś Adwent był czasem radosnego umocnienia wiary w Tego, na którego czekamy w tajemnicy Bożego Narodzenia.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...