Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Zwykła 15 stycznia 2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii Kościoła: we wtorek – wspomnienie św. Antoniego, opata; w czwartek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara; w sobotę – wspomnienie Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Opiece tych świętych powierzymy życie naszej parafii w tym tygodniu.
 2. W środę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości”. W tym czasie będziemy prosić Pana Boga o łaskę zjednoczenia wszystkich chrześcijan w wierze i w dawaniu świadectwa życia Ewangelią.
 3. W piątek Mszę św. o godz. 17.00 odprawimy w intencji ofiarodawców
  i dobroczyńców naszej parafii, a po jej zakończeniu polecimy ich opiece Bożej
  w Koronce do Miłosierdzia Bożego. W ostatnim czasie w zakrystii i przelewem na konto parafialne, zostały złożone następujące ofiary: pewna osoba – 100 zł; pewna osoba z ul Murawiec – 150 zł; pewna osoba z ul. Dębowej – 100 zł; pewna osoba 2000 zł, pewna rodzina z ul. Żeromskiego – 200 zł; pewna osoba z Łączyna Małego – 100 zł; pewna osoba z Piasków – 150 zł; pewna osoba z ul. Sienkiewicza 200 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!. Ostatnio zakupiliśmy 1600 l oleju opałowego do ogrzewania naszego kościoła za sumę 9400 zł.
 4. W sobotę przypada Dzień Babci, a w przyszłą niedzielę – Dzień Dziadka. W niedzielę
  o godz. 10.30 odprawimy Mszę św. w intencji naszych babć i dziadków. Serdecznie zapraszamy! Pamiętajmy też w osobistej modlitwie o naszych drogich babciach i dziadkach, którym tak wiele zawdzięczamy.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej świątyni góralski Zespół Regionalny „SIENNIOKI” spod Nowego Sącza, który podczas Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00 będzie modlił się z nami śpiewem kolęd, a po zakończeniu Eucharystii o godz. 12.00 zespół da koncert pięknych polskich kolęd i pastorałek. Serdecznie wszystkich zapraszamy!
 6. Polecamy prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Mały Gość Niedzielny” dzieci oraz „Miłujcie się” dla rodzin . W koszykach znajdziemy do zabrania biuletyn „Trinitas”
 7. Dziękujemy wszystkim rodzinom z naszej parafii, które w zeszłym tygodniu mogliśmy nawiedzić podczas wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary złożone na remonty i utrzymanie naszego kościoła. W tym tygodniu kolęda będzie przebiegać
  w następującym porządku:

 

Poniedziałek 16 stycznia 2023 r.

Godz. 15.00 ul. Daszyńskiego, ul. Gądzio-Kosa, ul. Dębowa i ul. Dygasińskiego

Wtorek 17 stycznia 2023 r.

Godz. 16.00 ul. Jana Pawła, ul. Św. Barbary, ul. Prosta, ul Piastowska

Środa 18 stycznia 2023 r.

Godz. 16.00 ul. Strażacka, ul Polna, ul. Ogrodowa, ul. Małogoska

Czwartek 19 stycznia 2023  r.

Godz. 15.00 ul. Sienkiewicza, ul. Mickiewicza

Piątek 20 stycznia 2023 r.

Godz. 15.00 Osiedle Szansa: ul. Karczewskiego, ul. Artymiaka, ul. Szansa,
ul. Kurka-Halnego, ul. Słowackiego

Sobota 21 stycznia 2023 r.

Godz. 9.00 ul. 3 Maja, ul. Okrężna

 

Ostatnie dni kolędy:

 Poniedziałek 23 stycznia 2023 r.

Godz. 15.00 ul. 11 Listopada, ul. Okrzei, ul. Niemirskiego, ul. Krótka

  Wtorek 24 stycznia 2023 r.

Godz. 15.00 ul. Przypkowskiego i ul. Piłsudskiego

 

 Plan wizyty duszpasterskiej jest wywieszony w gablocie przed kościołem oraz jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Jeżeli jakaś rodzina nie mogła uczestniczyć w wizycie duszpasterskiej w wyznaczonym terminie, a chce przyjąć księdza po kolędzie, to prosimy kontakt w zakrystii, w celu umówienia dogodnego terminu.

 

 1. Naszym Drogim Parafianom w nadchodzącym nowym tygodniu życzymy obfitości łask Bożych.

 

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...