Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu 17 marca 2024 r.

  OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Z Bożą pomocą rozpoczęliśmy dziś Parafialne Misje Święte. Przez słuchanie Słowa Bożego, spowiedź sakramentalną.
i zjednoczenie z Bogiem w Eucharystii dokona się w nas odnowienie życia chrześcijańskiego, co pozwoli nam głęboko przeżyć Święta Wielkanocne i w mocy Ducha Świętego dążyć do świętości.

Od poniedziałku do piątku  Msze św. misyjne będą przed południem o godz. 7.00, 9.00, a po południu o godz. 17.00 i 19.00. W piątek wieczorem będzie Msza św. tylko o godz. 18.00, po której na ulicach Jędrzejowa odprawimy Drogę Krzyżową. W poniedziałek i wtorek z pomocą nauczycieli i wychowawców włączą się w misje Parafialne dzieci i młodzież szkolna, uczestnicząc we Mszach św. o godz. 9.00 i 10.30.

2. W poniedziałek misyjny w godz. 14.00-16.00 odwiedzimy chorych w domach i stąd prosimy o zgłoszenie ich dziś w zakrystii. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 będzie możliwość przyjęcia sakramentu Namaszczenia Chorych.

Jutro (w poniedziałek) zapraszamy na wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin we Włoszczowie, aby przy relikwiach bł. Rodziny Ulmów modlić się za małżonków i rodziny naszej parafii. Wyjazd o godz. 16.00. Koszt 10 zł. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

3. We wtorek misyjny o godz. 20.00 wyruszy z kościoła procesja na cmentarz z modlitwą różańcową za zmarłych. Prosimy przynieść ze sobą znicze.

4. W środę misyjną przyniesiemy na Msze św. wizerunki Matki Bożej, które zostaną poświęcone jako pamiątka Misji Parafialnych. We Mszy św. o godz. 17.00 będziemy się modlić w intencji Rycerzy św. Jana Pawła II, obchodząc 2 rocznicę utworzenia Chorągwi Rycerskiej p.w. Trójcy Świętej w naszej parafii.

5. W czwartek misyjny o godz. 19.00 Mszę św. będą przeżywać z nami księża pochodzący z naszej parafii.

6. W piątek misyjny po Mszy św. o godz. 18.00 przeżyjemy Drogę Krzyżową na ulicach naszego miasta.

7. W sobotę misyjną pojednamy się z Bogiem i ludźmi w sakramencie Pokuty i Pojednania. Spowiedź święta będzie rozpoczynać się pół godziny przed każdą Mszą święta. W misyjnym Dniu Przebaczenia i Pojednania Msze św. będą sprawowane o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 16.30 i 18.00.

8. W niedzielę Palmową zakończymy Parafialne Misje Święte. Mszę św. o godz. 12.00 będzie celebrował ks. bp Marian Florczyk w intencji chorych w naszej parafii. Na każdą Mszę św. przyniesiemy krzyże i odnowimy przyrzeczenie wierności Chrystusowi ukrzyżowanemu dla naszego zbawienia. Te krzyże zostaną poświęcone na pamiątkę Misji Świętych. Tego dnia święcimy też palmy. Dzieci z Ogniska Wychowawczego Caritas zapraszają w Niedzielę Palmową do zakupu palm i stroików wielkanocnych z których dochód będzie przeznaczony na wakacyjny wypoczynek dzieci. S. Andrea wszystkim ofiarodawcom dziękuje

9. W Niedzielę Palmową ks. bp Marian Florczyk w ramach Wizytacji Kanonicznej będzie celebrował Msze św. w kaplicy w Podchojnach o godz. 9.45 i w kaplicy w Węgleńcu o godz. 15.00. Prosimy mieszkańców Węgleńca o zwrócenie uwagi, że Msza św. w przyszłą niedzielę będzie przesunięta na godz. 15.00

10. Od poniedziałku do soboty, z wyjątkiem piątku, o godzinie 20.00 zapraszamy na misyjną modlitwę różańcową i Apel Jasnogórski.

11. W zakrystii możemy nabyć baranki z Caritas do święconki i złożyć ofiarę u s. Danuty na kwiaty do Grobu Pańskiego. Naszą ofiarę możemy też złożyć do skarbonki pomiędzy ławkami. Będzie to nasz udział w przygotowaniu kościoła do Świąt Wielkanocnych.

12. Mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki - „Niedziela” i „Gość Niedzielny”,. Dla dzieci proponujemy miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”, a rodzinom „Trwajcie
w miłości”.

13. W dzisiejszą niedzielę Szkoła Podstawowa nr 2 w Jędrzejowie zaprasza przy naszym kościele na kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie p. Moniki Jakubanis-Czuba. Pani Monika to mama dwójki dzieci, u której w czerwcu 2023 roku zdiagnozowano chorobę nowotworową. Szansą na wyzdrowienie jest leczenie w klinice w Niemczech, które kosztuje 1,5 miliona zł.

14. W nowym tygodniu życzymy wszystkim Drogim Parafianom dobrego przeżycia Świętych Misji Parafialnych. Jednocześnie serdecznie prosimy o modlitwę w intencji naszego Misjonarza – ks. Rafała Gudwańskiego, o dobre zdrowie i umocnienie darami Ducha Świętego i zapraszamy dziś jeszcze na modlitwę różańcową i Apel Jasnogórski
o godz. 20.00.

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...