Siostry Zakonne

Siostry Służebniczki w Jędrzejowie

Towarzystwo opieki nad Ochronką Św. Trójcy w Jędrzejowie zwróciło się z prośba do Matki Generalnej Doroty Biendary o przyjęcie pracy w tutejszej ochronce. W dniu 2 III 1931 r. do pracy w ochronce skierowano trzy siostry: s. Ferdynandę Pacyna, s. Katarzynę Góra i s. Cyrylę Prywerek. Do użytku sióstr , a zarazem na cele ochronki oddany został dom.

Obowiązkiem sióstr było: prowadzenie Ochronki i opieka nad chorymi i ubogimi w domach prywatnych oraz dbanie o czystość szat liturgicznych, zdobienie kościoła parafialnego. Ponad to prowadziły Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Żeńskiej, Kursy robót ręcznych, gospodarstwa domowego i innych. W 1946 r. Dom Dziecka został zlikwidowany a utworzono „ Bursę” dla dziewcząt. W 1952 r. Siostry podjęły pracę w katechezie.

W 2000 r. z inicjatywy Ks. Proboszcza i Caritas Diecezji Kieleckiej s. M. Barbara Andrea Kubacka rozpoczęła organizację i pracę jako kierowniczka w Ognisku Wychowawczym Caritas im. Bł. Edmunda Bojanowskiego.

Obecnie przy parafii pracują 4 siostry: w katechezie (s. Józefa), w Ognisku Wychowawczym Caritas (s. Andrea, s. Ewa) i w zakrystii (s. Danuta)

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...