Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Zwykła 29 stycznia 2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Katarzyna, którą w ubiegłą niedzielę dawała świadectwo o swojej pracy na Ukrainie, serdecznie dziękuje za przyjęcie w naszej parafii, za wspólną modlitwę i ofiary złożone na potrzeby dzieci i osób starszych, którymi opiekują się siostry w Gródku Podolskim. Na ten cel nasi parafianie złożyli 10850 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi hojność ofiarodawców.
 2. W czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tak jak Maryja przyniosła do świątyni jerozolimskiej Jezusa, tak my
  w tym dniu przynieśmy w swoich dłoniach świece – symbol Chrystusa – jedynej Światłości świata. Wszystkich zachęcamy do przyniesienia w tym dniu do kościoła gromnic. Te poświęcone świece zapala się w domu podczas burz, choroby, nieszczęść rodzinnych, w sytuacjach niepokoju o życie i zdrowie domowników. Te rodziny, które nie posiadają jeszcze gromnic, będą mogły nabyć je w zakrystii. Święto Ofiarowania Pańskiego to jednocześnie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu będziemy modlić się za tych, którzy służą Bogu i ludziom w zakonach. W szczególny sposób polecimy opiece Bożej nasze Siostry Służebniczki Dębickie. Msze św. w święto Ofiarowania Pańskiego będą o godz.: 6.30, 7.00, 9.00, i 17.00. Podczas Mszy świętych będzie zbierana taca na utrzymanie zamkniętych klasztorów kontemplacyjnych.
 3. W piątek – pierwszy miesiąca – zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej Bogu za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź św. rozpocznie się rano o godz. 6.30. Popołudniu, zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Wtedy rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która od godziny 16.00 będzie odbywać się w ciszy i zakończy się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed rozpoczęciem Mszy św. o godz. 17.00. Podczas adoracji będzie można skorzystać z sakramentu Pokuty i Pojednania.
 4. W piątek przypada również wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, wstawiającego się u Pana Boga za cierpiącymi na choroby gardła. Na każdej Mszy św. będziemy mogli przyjąć specjalne błogosławieństwo świecami za przyczyną tego świętego. Msze św. będą sprawowane o godz. 6.30, 7.00 i 17.00.
 5. W sobotę – pierwszą miesiąca – zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 16.30,  wynagradzające sprawiedliwości Bożej za grzechy przeciwko Najświętszej Maryi Pannie. W tej intencji zachęcamy do spowiedzi i przyjęcia Komunii świętej.
 6. W sobotę grupa naszych parafian udaję się na nocne czuwanie modlitewne na Jasną Górę. Wyjazd będzie z parkingu parafialnego o godz. 18.00. Można się jeszcze zapisać na tę pielgrzymkę w zakrystii.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 9.00 odprawimy „Różaniec Męski”. Do prowadzenia Różańca zapraszamy mężczyzn ze wszystkich wspólnot parafialnych. Będziemy się modlić w intencji Ojczyzny i naszych rodzin.
 8. 8. Serdecznie polecamy prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki: „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci oraz „Trwajcie w miłości” dla rodzin. Zachęcamy również do zabrania naszej gazetki parafialnej „Trinitas”
 9. W zeszłym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które zaprosiły nas do swoich domów za wspólną modlitwę, ogromną życzliwość i troskę o dobro duchowe i materialne naszej parafii. Więcej na temat kolędy ks. Proboszcz przekaże w najbliższym czasie w duszpasterskim sprawozdaniu rocznym.
 10. W niedzielę 5 lutego darem serca do puszek będziemy mogli wesprzeć leczenie naszego parafianina 12 letniego Radka, który od 2020r. choruje na bardzo rzadką, bo lekooporną białaczkę linfoblastyczną. Po konsultacji lekarskiej okazało się iż jedynym ratunkiem jest najnowocześniejsza terapia, której koszt to ponad jeden milion złotych. Zachęcamy do udziału w zbiórce i do wspólnej modlitwy o powrót do zdrowia dla Radka
 11. Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa
  w nowym tygodniu.

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...