Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu 26 marca 2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1. Z Bożą pomocą rozpoczęliśmy dziś Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Przez słuchanie Słowa Bożego, Spowiedź św.
i zjednoczenie z Bogiem w Eucharystii, przygotujemy się do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Rekolekcje będą trwać do wtorku.

W poniedziałek Msze św. rekolekcyjne będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 17.00
i 18.00

We wtorek będzie dzień spowiedzi rekolekcyjnej. Msze św. będą o 9.00, 10.30, 12.00. Na Mszy św. o godz. 12.00 będzie udzielany sakrament Namaszczenia Chorych, dla osób posiadających niebezpieczne dla życia choroby i starszych, którzy tracą siły. Po południu Msze św. będą sprawowane o godz. 15.30, 17.00 i 18.00. We wtorek na  pół godziny przed każdą Mszą św. rozpocznie się Spowiedź  św. Ofiary złożone na tacę we wtorek będą naszym podziękowaniem dla ks. Rekolekcjonisty.

Gazetka z programem Rekolekcji Wielkopostnych jest wyłożona w naszej świątyni pod chórem pomiędzy ławkami, oraz w przedsionku kościoła.

Dziś po Mszy św. prosimy zgłosić w zakrystii chorych i starszych z naszych domów do wielkopostnej Spowiedzi i Komunii świętej. Pojedziemy do nich w poniedziałek
w godz. 15.00 - 17.00. Będzie to wyrazem troski o dobro duchowe i zbawienie wieczne naszych drogich  chorych i seniorów.

2. Od przyszłego piątku, Msze św. popołudniowe będą sprawowane w naszym kościele o godz. 18.00.

3. W piątek zapraszamy wszystkich parafian na Drogę Krzyżową ulicami Jędrzejowa. Po Mszy św. o godz. 18.00 (prosimy zwrócić uwagę na godz. Mszy św. – 18.00) wyruszymy
z rozważaniami Drogi Krzyżowej ul. Kościelną w kierunku kaplicy św. Walentego przy ul. 11 Listopada, gdzie spotkamy się z uczestnikami tego nabożeństwa z parafii bł. Kadłubka
i Parafii Matki Bożej Łaskawej.

4. W sobotę odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego Cudownego Medalika
o godz. 16.00 w salce parafialnej.

5. W sobotę – pierwszą miesiąca – zapraszamy na Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.30 i na Mszę św., podczas której będziemy mogli przyjąć Komunię św., wynagradzającą za ludzkie grzechy przeciwko Najświętszej Matce naszego Zbawiciela. Praktyka obchodzenia pięciu pierwszych sobót miesiąca związana jest z obietnicą licznych łask Bożych dla podejmujących tę praktykę.

Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy, wraz z rodzicami, na spotkanie
w naszym kościele, w ramach przygotowania do tego sakramentu, w sobotę o godz. 17.30. Członków Żywego Różańca zapraszamy w sobotę po Mszy św. na spotkanie w salce parafialnej.

6. Za tydzień, w Niedzielę Palmową, przyjdziemy do naszej świątyni
z palmami., które będą znakiem wdzięczności Zbawicielowi za wyzwolenie nas z niewoli grzechu i śmierci. Przyniesione palmy zostaną poświęcone na każdej Mszy św. Chcemy też zorganizować uroczysta procesję z palmami wokół naszego kościoła, która rozpocznie się
o godz. 11.45. Wszystkie dzieci z rodzicami zapraszamy do udziału w tej procesji palmowej. Już od wtorku, jak również przed Mszami św. w przyszłą niedzielę, będziemy mogli nabyć palmy, przygotowane przez młodzież naszej parafii.

7. Zapraszamy dziś na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30.

8. W zakrystii możemy nabyć baranki z Caritas do święconki i złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Naszą ofiarę możemy też złożyć do skarbonki pomiędzy ławkami. Będzie to nasz udział w przygotowaniu kościoła do świąt Wielkanocnych.

9. Mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki - „Niedziela” i „Gość Niedzielny”,. Dla dzieci proponujemy miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”, a rodzinom „Trwajcie
w miłości”. W koszyczkach znajdziemy do zabrania gazetkę „Trinitas”

10. Dziś przy wyjściu z kościoła będziemy mogli nabyć stroiki świąteczne, przygotowane, z pomocą opiekunów, przez dzieci z Ogniska Caritas. Nasze ofiary składane przy tej okazji posłużą na remont budynku Caritas, z którego na co dzień korzystają dzieci.

11. W nowym tygodniu życzymy wszystkim Drogim Parafianom dobrego przeżycia Rekolekcji Wielkopostnych. Jednocześnie serdecznie prosimy o modlitwę w intencji naszego rekolekcjonisty – ks. Grzegorza Stachury, o dobre zdrowie i umocnienie darami Ducha Świętego.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...