Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Wielkiego Postu 19 marca 2023 r.    

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1. Dzisiejsza, czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywa się w tradycji chrześcijańskiej LAETARE, tzn. „Raduj się”. Jest ona wezwaniem do radości związanej ze zbliżającymi się świętami Zmartwychwstania Pańskiego. Dla naszej wspólnoty parafialnej powodem radości jest też to, że dziś, podczas Mszy św. o godz. 12.00, będziemy dziękować Panu Bogu za powstanie przed rokiem w naszej parafii Chorągwi Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II. Tworzy ją siedmiu mężczyzn, którzy złożyli ślubowanie, że chcą służyć Panu Bogu, swojej rodzinie, naszej parafii i Ojczyźnie, kierując się postawą i nauczaniem św. Jana Pawła II Wielkiego. Podczas tej uroczystości do braterskiej wspólnoty rycerskiej zostanie włączonych nowych dwóch kandydatów z naszej parafii. Niech Trójca Święta, którą przyjęło to bractwo rycerskie za Patrona, błogosławi życiu i działalności braci rycerzy. 

2. Wspólnota Misyjna Oblaci Najświętszej Maryi Panny zaprasza w dzisiejszą niedzielę na spotkanie modlitewne o godz. 15.00 w salce parafialnej.

3. W poniedziałek będziemy przeżywać w liturgii Kościoła Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszych rodzin podczas Mszy świętej o godz. 17.00. Św. Józef jest Patronem Kościoła, rodzin i dobrej - tzn. w łasce Bożej - śmierci.

4. W najbliższym tygodniu rozpoczniemy Wielkopostne Rekolekcje Szkolne
i Parafialne.
W pierwszym dniu Szkolnych Rekolekcji Wielkopostnych, w piątek 24 marca br., uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego i Szkół Podstawowych z terenu naszej parafii zaproszeni są na film pt. „Młody Mesjasz”, którego seans odbędzie się w Centym Kultury
w Jędrzejowie. W tym miejscu chcemy podziękować Burmistrzowi Jędrzejowa, Panu Marcinowi Piszczkowi za Honorowy Patronat nad tym wydarzeniem i pomoc materialną
w realizacji tego seansu filmowego. Jednocześnie nasze podziękowanie kierujemy do kierownictwa Centrum Kultury w Jędrzejowie za życzliwą pomoc w zrealizowaniu tej formy katechezy rekolekcyjnej za pomocą - mediów. Na nauki rekolekcyjne w kościele zapraszamy młodzież licealną i uczniów szkół podstawowych w poniedziałek i wtorek 27 i 28 marca br.

5. Od czterech tygodni Kościół zaprasza nas do wspólnego przeżywania nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Ta forma modlitwy pomaga nam w głębszym odkryciu miłości Boga do ludzi, która objawiła się w męce i śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątek:

o godz. 16.15 zapraszamy dzieci i młodzież szkolną

o godz. 17.30 zapraszamy wszystkich parafian

Będziemy się modlić przy stacjach Drogi Krzyżowej o błogosławieństwo dla naszej wspólnoty parafialnej na czas rekolekcji wielkopostnych.

6. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w sobotę, 25 marca br.o godz.17.00. Poprowadzi je ks. Grzegorz Stachura, kapłan - poeta. Rekolekcje rozpoczniemy w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w której rozważymy tajemnicę wcielenia Syna Bożego i rozpoczęcia życia pod sercem Maryi Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. W tym dniu zachęcamy do włączenia się w duchową adopcję dziecka poczętego, któremu grozi śmierć przez aborcję. Takie dziecko, które Bóg zna - a my poznamy po naszej śmierci -będziemy mogli adoptować duchowo na 9 miesięcy podczas Mszy świętych w najbliższą sobotę o godz. 6.30, 7.00 i 17.00. Prosimy o zabranie programu Parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych, który jest wyłożony w kościele.

W przyszłą niedzielę we wszystkich kaplicach będzie możliwość skorzystaniaz rekolekcyjnej Spowiedzi św. przez tych parafian, którzy nie będą mogli przybyć na Rekolekcje Wielkopostne do kościoła parafialnego w Jędrzejowie.

8. Dzieci z Ogniska Caritas wraz z opiekunami wykonały piękne stroiki świąteczne, które będziemy mogli nabyć w przyszłą niedziele, przy wyjściu z kościoła. Zebrane w ten sposób ofiary posłużą remontowi budynku Caritas. Zachęcamy do życzliwego zainteresowania się tymi stroikami i do ofiarności, za którą już dziś dziękuje s. Andrea.

9. Przygotowujemy się do budowy Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa. Serdecznie prosimy o składanie dobrowolnych ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego. Możemy to uczynić każdego dnia w zakrystii oraz wrzucając ofiary do skrzynki między ławkami.

10. W zakrystii możemy nabyć baranki z Caritas Kieleckiej na poświęcenie pokarmów
w Wielką Sobotę, wspierając w ten sposób biedniejsze dzieci z naszej diecezji,
w wyjeździe na odpoczynek wakacyjny.

11. Zapraszamy w niedzielę 2 kwietnia o godz. 15:00 do kina w Centrum Kultury
w Jędrzejowie na specjalną projekcję filmu „Opiekun”, który opowiada o roli św. Józefa
w życiu wielu współczesnych ludzi. Cena biletu 15 zł. Zapisy w zakrystii.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Mamy do dyspozycji tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Dla dzieci proponujemy „Małego Gościa Niedzielnego”, a dla rodzin miesięcznik „Trwajcie w miłości”. Ponadto możemy zabrać naszą parafialną gazetkę „Trinitas”.

13. Na nowy tydzień życzymy wszystkim Drogim Parafianom Bożego błogosławieństwa i wytrwałości w postanowieniach wielkopostnych.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...