Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Wielkiego Postu 12 marca 2023 r.  

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Dziś rozpoczynamy już trzeci tydzień Wielkiego Postu. Niech w naszym sercu będzie ciągle żywe wezwanie wielkopostne „Nawracajcie się i wierzcie Ewangelii”. Dobra Nowina zapewnia nas, że Bóg Ojciec jest miłosierny i cierpliwie czeka na nas z darem przebaczenia. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach wielkopostnych - Drodze Krzyżowej, adoracji krzyża i Gorzkich Żalach, które pomogą nam w odnalezieniu drogi pojednania z Bogiem i ludźmi.

 

W piątek o godz. 16.15 – Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży szkolnej

W piątek o godz. 17.30 – Droga Krzyżowa dla wszystkich parafian

W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

2. W Wielkim Poście praktykujemy jałmużnę, czyli konkretną, materialną pomoc potrzebującym. Dziś po Mszach św. - przy wyjściu z kościoła - będziemy mogli złożyć do puszki naszą jałmużnę na pomoc misjonarzom polskim, głoszącym Ewangelię w 99 krajach świata. Niech Pan Bóg błogosławi ofiarodawcom!

3.W czwartek zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w salce parafialnej, po zakończeniu Mszy św. o godz. 17.00

 4. W przyszły piątek ofiarujemy Mszę św. o godz. 17.00 w intencji ofiarodawców
i dobroczyńców naszej parafii. Poprzedzimy ją Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.50. W ostatnim czasie na potrzeby naszej parafii złożono następujące ofiary: Pewna rodzina z Wolicy – 300 zł; Pewna rodzina z Wilanowa – 200 zł; pewna osoba z Podchojn – 250 zł; pewna osoba z Piasków – 100 zł; pewna osoba z Łączyna – 200 zł; pewna osoba – 50 zł. Te ofiary przeznaczamy na zakup paliwa do ogrzewania naszego kościoła. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

5.W piątek wspólnota Rodzina Edmundowa zaprasza na spotkanie w Caritasie po Mszy świętej o godz. 17.00 i Drodze Krzyżowej o godz. 17.30

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać rocznicę powstania w naszej parafii chorągwi Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II, która przyjęła imię Trójcy Świętej. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 nasi rycerze otrzymają nowe stopnie rycerskie, a do chorągwi zostaną włączeni kandydaci na rycerzy. W naszej wspólnocie będziemy gościć przedstawicieli władz Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II oraz przedstawicieli chorągwi rycerskich z naszej diecezji. Zapraszamy mężczyzn z naszej parafii do włączenia się do tego bractwa rycerskiego, które odwołuje się do nauczania św. Jana Pawła II i stoi na straży dobrego imienia naszego wielkiego Rodaka i uznanego na całym świecie Papieża.

7. W zakrystii u s. Danuty możemy składać ofiary na zbudowanie i przystrojenie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Nasz dar możemy też złożyć do skarbonki ustawionej miedzy ławkami.

8. W zakrystii Caritas rozprowadza baranki z białej czekolady do święconki wielkanocnej. Składając ofiarę przynajmniej 7 zł możemy wesprzeć najuboższe dzieci
z naszej diecezji kieleckiej, w tym z Jędrzejowa, w wyjeździe na kolonie letnie.

9. Szczególnie w Wielkim Poście polecamy do czytania prasę katolicką. Mamy do dyspozycji tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Dla dzieci proponujemy „Małego Gościa Niedzielnego”, a dla rodzin miesięcznik „Trwajcie w miłości”.

10. Na nowy tydzień życzymy wszystkim Drogim Parafianom Bożego błogosławieństwa
w wielkopostnych wysiłkach o pogłębienie wiary, nadziei i miłości.

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...