Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Wielkiego Postu 5 III 2023 r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Drugą niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pamiętajmy także w naszych modlitwach codziennych o tych, którzy daleko od domów rodzinnych głoszą Jezusa Chrystusa wszystkim narodom świata, często narażając swoje życie tak, jak dzieje się to teraz na Ukrainie. W przyszłą niedzielę będziemy mogli ofiarować misjonarzom również naszą jałmużnę wielkopostną, czyli dobrowolny dar materialny na misje święte, składany do puszek po zakończeniu Eucharystii.

2. W czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego w salce parafialnej.

3. W piątek liczna grupa naszych parafian wybiera się na Nocną Drogę Krzyżową na Święty Krzyż. Wyjazd z parkingu będzie o 16.00. Należy zabrać wygodne buty, kanapki i napoje oraz lampkę z zapasowymi bateriami. W zakrystii po Mszy św. można zapisać się na tę Drogę Krzyżową. Zapraszamy!

4. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

*dziś, jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy o godz. 16.30 na Gorzkie Żale

*w piątek o godz. 16.15 zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci i młodzież, a po Mszy św. o godz. 17.00 odprawimy Drogę Krzyżową z dorosłymi z naszej parafii.

5. W zakrystii u s. Danuty możemy już składać nasze dary na zbudowanie i przystrojenie ciemnicy oraz grobu Pańskiego.

6. Cały rok będą trwały w Jędrzejowie uroczystości wspominające błogosławionego Wincentego Kadłubka. W tym roku mija 800 lat od jego śmierci. Bł. Wincenty Kadłubek zmarł 8 marca 1223 roku w Archiopactwie Cystersów w Jędrzejowie, gdzie spędził ostatnie lata życia po rezygnacji z posługi biskupa krakowskiego. Trwające rok uroczystości ku czci błogosławionego Wincentego rozpoczną się 8 marca o godz. 18.00 Mszą św. pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego. Serdecznie zapraszamy!

7. Polecamy do czytania prasę katolicką. Mamy do dyspozycji tygodniki: „Niedziela”
i „Gość Niedzielny”. Dla dzieci proponujemy „Małego Gościa Niedzielnego”, a dla rodzin miesięcznik „Trwajcie w miłości”. W koszyczkach znajdziemy do zabrania gazetkę parafialną „Trinitas”.

8. Na nowy tydzień życzymy wszystkim Drogim Parafianom Bożego błogosławieństwa
i wytrwałości w postanowieniach wielkopostnych.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...